Retainer a RTG

18 odpowiedzi
Dzien dobry, Czy retaine staly przeszkadza w zdjeciu zeba RTG/RVG ?
nie przeszkadza

Retainer nie przeszkadza w Rtg
Nie ma przeciwwskazań . Będzie on widoczny na zdjęciu ale istotnych rzeczy nie będzie przysłaniał .
Pozdrawiam !
Nie, zostawia tylko kreskę. Czasami może zasłaniać próchnicę.
nam nie przeszkadza pozdrawiamy
Nie powinien przeszkadzać .
Witam . Moim zdaniem retainer stały nie przeszkadza na zdjęciu pozdrawiam.
Nie przeszkadza
Witam serdecznie,
Retainer nie jest przeciwskazaniem do wykonania zdjęcia RTG. Będzie on widoczny na zdjęciu, ale oprócz tego w niczym nie przeszkadza :)
Witam serdecznie,
Jeżeli nie będzie on zasłaniał na obrazie struktur, na ocenie których zależy w badaniu, to obecnie nie jest to przeciwwskazanie do wykonania badania RTG.
Z poważaniem
Łukasz Łużniak
Nie w niczym to nie przeszkadza. Pozdrawiam
Witam, nie ma przeciwskazań do wykonania zdjęcia w takim wypadku ale obecność retainera spowoduje powstanie na zdjęciu artefaktów w miejscu w którym się on znajduje lecz nie dyskwalifikuje to zdjęcia i jest możliwe postawienie trafniej oceny pozostałych struktur.
Retainer nie jest przeciwwskazaniem do wykonania rtg, jednak może zasłonić ten fragment zęba, który lekarz chce ocenić.
Tak. Retainer jako metal zniekształca zdjęcia rtg.
Pozdrawiam
Joanna Ziółokowska
Nie przeszkadza. Pozdrawiam, RS
Witam !!! mysle ze ne powinien ) Dr . Dundicz
Dzień dobry,

Odpowiedz brzmi, i tak i nie. To zależy jaka część zęba ma być widoczna na badaniu.
Np. Do leczenia kanałowego retainer w okolicy korony zęba w niczym nie przeszkadza, a w zdjęciu kontrolnym do upewnienia się czy w zębach nie ma próchnicy może już spowodować utrudnienie diagnozy.

Pozdrawiam

Piotr Lipnicki
Witam.
Nie przeszkadza.
Pozdrawiam
Dr.Zolnieruk