rehabilitacja po złamaniu kregosłupa

4 odpowiedzi
Witam, jestem 1,5 miesiaca po operacji piersiowego odcinka kregosłupa(stabilizacja przeznasadowa th3-4-7-8) Czuje sie nie najgorzej, odczuwam ucisk po delikatnym podskoku i ogolna sztywnosc. Co robic zeby jak najszybciej wrocic do formy?
Optymalnym rozwiązaniem jest połączenie zabiegów osteopatycznych z treningiem medycznym lub funkcjonalnym.

Proszę odnaleźć terpeutę z Pani okolicy któy Panią zbada, przeprowadzi wywiad i stosowną rehabilitację.
Czy jest zezwolenie lekarza na rehabilitację? Jeżeli tak to na początek powolne ruchy do końca zakresu ruchu kręgosłupa w każdym kierunku do minimalnego bólu, oraz napięcia izometryczne mięśni tułowia w każdym kierunku wraz z nauką stabilizacji spiralnej - przez autotrakcję kręgosłupa. Pozdrawiam. Maja Bączkiewicz
Dzień dobry, Po pierwsze należy zająć się bliznami po zabiegu a kolejna sprawa to sztywność. Będzie ona wyczuwalna ponieważ zablokowano kilka segmentów kręgosłupa. Należało by więc zadbać o pozostałe i poprawić ich ruchomość. Ważne jest też z jakiego powodu musiał odbyć się zabieg.