Pytanie do Lekaza Rodzinnego

3 odpowiedzi
Witam. Moja córa 2 dni temu urodziła synka. Czy mam iść do naszej Pani Dr do przychodni zgłosić ten fakt...córa jest w szpitalu z wnuczkiem po cesarskim cięciu i chcę pomóc córce w załatwianiu spraw...między innymi takich jak przyjście z przychodni na wizytę do domu pielęgniarki, itp (:
Witam; Te formalności częściowo są załatwiane przez szpital, częściowo przez Rodzinę. Z informacją ze szpitala, udajemy się do Urzędu Stanu Cywilnego, właściwego rejonowo dla szpitala, w którym Dziecko się urodziło, (tu powinien być opiekun prawny, czyli Mama lub Tata Dziecka), otrzymujemy Akt Urodzenia - to pierwszy "dowód osobisty" Dziecka. Zanim zostanie nadany PESEL, Dziecko posługuje się PESELem Mamy. Warto od razu poprosić o minimum 3 odpisy urzędowe, przydadzą siię do gminy, przychodni, przedszkola etc. Na jednym z nich, z tyłu zostanie przybita pieczątka USC z PESELem Dziecka. Ten egzempalarz nigdy nikomu nie oddajemy! Warto zgłosić w Przychodni Rejonowej, trzeba już mieć wtedy nadany PESEL, to zgłoszenie oraz inne w gminie (jeśli jest taka potrzeba, np. program 500+ czy inne gminne formy pomocy Rodzicom), może zanieść właśnie Babcia. Czasem, warto się zapytać, dokumentacja medyczna o urodzeniu Dziecka, jest przekazywana do Poradni rejonowej przez szpital, chodzi o obowiązkowe szczepienia. W szpitalu też, otrzymają Państwo książeczkę zdrowia z informacją o pierwszych szczepieniach, przebiegiem porodu etc. Proszę się nie martwić, rola Babci, to kluczowa postać obok Rodziców :), będzie jeszcze miała Pani mnóstwo zajęć i wiele satysfakcji. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Krzysztof Kowalczyk

Proszę skierować to pytanie bezpośrednio do Pana/i przychodni
Nie ma takiej potrzeby szpital przesyła dokumenty dziecka na adres wskazanej przez corkrę przychodni.