Przy leczeniu stopy doszło do powikłania i do konczyny dolnej wydała się ropwica leczyć czy amputowa

2 odpowiedzi
Przy leczeniu stopy doszło do powikłania i do konczyny dolnej wydała się ropwica leczyć czy amputować?
Zawsze warto walczyć o to, żeby nie doszło do amputacji. Powodzenie leczenia zachowawczego (albo zabiegowego ale oszczędzającego kończynę) zależy od wielu czynników, m.in. od stanu miejscowego i ogólnego pacjenta, chorób współistniejących, wieku itd. Na schorzenie należy spojrzeć kompleksowo. Proszę również pamiętać, że leczenie zachowawcze może być długotrwałe, uciążliwe dla pacjenta jak i rodziny (np. częste zmiany opatrunków, wizyty kontrolne itp.) i czasem może jednak zakończyć się niepowodzeniem.

wszystko zależy czy jest czas leczyć ... odpowiednio dobrany antybiotyk/antybiotyki ( na podstawie posiewu z rany ) , komora hiperbaryczna, odpowiednie oczyszczanie , drenaż , VAC terapia ...dają szanse na wyleczenie. Chyba , że ropowica powoduje stan septyczny i stanowi zagrożenia dla życia pacjenta