przepuklina l2/l2, l2/l3, l3/l4, l4/l5, l5/s1 oraz pęknięcia pierścieni włóknistych

4 odpowiedzi
dzień dobry, czy w przypadku przepukliny całego odcinka lędźwiowego i pęknięcia dwóch pierścieni włóknistych jest konieczna?na poziomie l2-l3 centralna przepuklina uciska worek oponowy do 11mm. Na poziomie l3-l4 podłużne pęknięcie pierścienia włóknistego, centralna przepuklina. Na poziomie l4-l5 centralno-dwuboczna przepuklina, uciska worek oponowy do 10mm. Na poziomie l5-s1 podłużne pęknięcie pierścienia włóknistego , centralna przepuklina , uciska worek oponowy do 10mm w wymiarze strzałkowym - stenoza względna i ogranicza światło zachyłków kanału kręgowego, bardziej lewego. Stożeń rdzenia bez zmian. Od 3 msc-y walczę z bólem. Regularnie w nocy się budzę. Nie mogę siedzieć i dłużej stać. Będę wdzięczna za odpowiedź.
Dobry wieczór,
Dolegliwości wymagają przeprowadzenia badania lekarskiego i oceny wyników badań obrazowych. Zapraszam do gabinetu – lista miejsc, w których przyjmuję jest wyszczególniona na moim profilu.
Z wyrazami szacunku,
Krzysztof Zapałowicz

Na to pytanie już udzieliłem odpowiedzi
można leczyć zabiegowo
Witam,
to czy operacja jest "konieczna" czy nie nie zależy od rezonansu tylko od nasilenia dolegliwości i możliwości ich leczenia w sposób zachowawczy. Jeżeli po 3 miesiącach walki z bólem nie ma poprawy , można pomyśleć o rozwiązaniu operacyjnym problemu
pozdrawiam
Piotr Winkler
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.