Przed tym jak umówić się do lekarza tu na serwisie, chciałbym wiedzieć do kogo muszę iść. Nie wiem o

3 odpowiedzi
Przed tym jak umówić się do lekarza tu na serwisie, chciałbym wiedzieć do kogo muszę iść. Nie wiem o co chodzi, ale w ciągu ostatnich 5 tygodni mam codziennie bardzo gorące ręce i stopy (aż muszę przykładać ręce i stopy do zimnej wody) oraz często mam tak, że plecy są mokre, zwłaszcza w nocy. I w ogóle cały czas jest mi gorąco nawet jak zimno było na ulice. Co więcej, zauważyłem, że po kilku raz dziennie mam "fale ciepła" z góry do dołu i potem znowu mam mokre plecy. Robiłem badanie krwi miesiąc temu - wszystko jest w normie (wg badań to mogę lecieć w kosmos :D), ale nadal nie wiem o co chodzi.. Proszę o wytłumaczenie co to może być i do kogo muszę iść. Dziękuję.
Pana objawy są związane z życiem emocjonalnym. Trudno je zrozumieć i wyeliminować bez odniesienia się do Pana przeżyć, reakcji na bieżące sytuacje, związków z bliskimi, relacji z innymi. Można to leczyć psychoterapią. Zapraszam do gabinetu.

Proszę zapytać kogoś z bliskich, czy rzeczywiście ma Pan gorące ręce/stopy - czasami może to być problem zaburzeń czucia i wtedy należy się udać do neurologa. Istnieje też taka opcja, że autonomiczny układ nerwowy z jakichś powodów źle steruje temperaturą - wtedy również należy się udać do neurologa. Proszę sobie też zmierzyć ciśnienie kilka razy w ciągu dnia, a w przypadku zauważenia nieprawidłowości zgłosić się do kardiologa. Zaburzenia ciśnienia również mogą dawać takie objawy. Fale ciepła (i ogólnie zaburzenia gospodarki cieplnej) mogą być zaś związane z zaburzeniami gospodarki hormonalnej i wtedy należy się udać do endokrynologa - to polecałbym Panu na początek, jeżeli czucie ciepła okaże się w porządku i nie będzie zaburzeń ciśnienia. Pozdrawiam.
Witam, w pierwszej kolejności zdecydowanie powinien Pan zrobić pogłębiona diagnostykę medyczną. Badania krwi to za mało często niewiele powiedzą. Objawy które Pan opisuje warto skonsultować z kardiologiem, endokrynologiem i neurologiem. Jeżeli mimo konsultacji lekarze nie zdiagnozuja przyczyn medycznych mogą to być także zaburzenia somatyczne tzn. objawy fizyczne które występują w ciele wywołane są emocjami, przeżyciami, stanem psychicznym którego Pan sobie nie uświadamia w tym aspekcie jak najbardziej można pracować z psychoterapeuta. Może właśnie jakiś czas temu wydarzyło się coś w Pana życiu co rzutuje na Pana stan emocjonalny? Jeśli takie wydarzenie nasuwa się odrazu to może Pan myślę spróbować udać się odrazu na konsultację do psychoterapeuty ale mimo tego kontynuowałabym diagnostykę medyczną pozdrawiam