przeciwskazania do lasera frakcyjnego

10 odpowiedzi
Witam. Za miesiac bede miala zabieg usuwania rozstepow za pomocą lasera frakcyjnego na sporym obszarze(brzuch)
Czy musze sie jakos specjalnie przygotowac? Jakies przeciwwskazana?
Nie mam szczepienia wzwb. Czy to przeszkoda?
Pozdrawiam k.
Szczepienie przeciw wzw nie jest konieczne . Kazdy gabinet w ktorym jest wykonywany zabieg informuje pacjentow jakie sa zalecenia i albo ma je podane na stronie internetowej albo można uzyskac je w formie pisemnej. W zaleceniach zawsze brane sa pod uwage bezpieczeństwo pacjenta i parametry aparatu i należy w tym wypadku dostosować się do norm przyjetych w gabinecie , w którym zabieg bedzie wykonywany

Dzień dobry, przeciwskazania do zabiegu laserem frakcyjnym to : ciąża , karmienie piersią, aktywne choroby autoimmunologiczne, choroby utrudniające gojenie się ran ( np.nieuregulowana cukrzyca ) infekcje na skórze poddawanej zabiegowi . Nie musi się Pani specjalnie przygotowywać, szczepienie przeciw wzw t.B nie jest wymagane. Życzę powodzenia i pozdrawiam :)
Nie może Pani na co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem się opalać. Dotyczy to również korzystania z solarium. nie zażywać żadnych herbat/ziółek, które są światłouczulające, np. dziurawiec. Szczepienie przeciwko wzw B nie jest konieczne. Nie może być Pani w ciąży ani karmić piersią ani żadnych stanów zapalnych w obrębie przewidywanego zabiegu. Reszte zaleceń po zabiegu na pewno przekaże Pani lekarz wykonujący zabieg.
Witam,
brak szczepień wzwb nie jest przeszkodą. Do zabiegu nie trzeba sie szczególnie przygotowywać. Przeciwwskazania znajdzie Pani na strnie internetowej naszej kliniki . Pozdrawiam
Powinna być Pani w dobrej ogólnej kondycji zdrowotnej. Nie zalecam stosowania podobnych zabiegów podczas infekcji ani też bezpośrednio po infekcji. Przeciwwskazaniem może być czynna opryszczka w obrębie twarzy, stan zapalny skóry w miejscu zabiegu.Skóra do zabiegu laserowego nie powinna być opalona. Oczywiście przeciwwskazaniem jest też ciąża. Nie są wymagane szczepienia przeciwko wzw B.
Witam. Przeciwskazania do zabiegów laserem frakcyjnym to: skłonność do bliznowacenie, keloidów, świeża opalenizna, niektóre leki (np. izotretinoina, tetracykliny, metronidazol) czynna opryszczka, stan zapalny, schorzenia ze spadkiem odporności. Oczywiście: ciąża i karmienie piersią.
Przed zabiegiem, w niektórych przypadkach i dużym obszarze zaleca się premedykację p/bólową, krem Emla.
Szczepienia p/ WZW nie są wymagane.
Witam serdecznie, lekarz zaprasza Pani na konsultacje, na której udziela konkretnych informacji. Proszę wybaczyć ale lekarz, który przeprowadzi zabieg zadba o to aby skóra poddawana leczeniu była przed zabiegiem oczyszczona (demakijaż). Znieczuli miejsce poddawane zabiegowi maścią znieczulającą (np. Emla 5%, którą nakłada się 2 godziny przed zabiegiem). Po wykonianiu naświetlenia skórę chładzamy zimnymi okładami (cold-pack).

Przeciwwskazania do stosowania lasera Frakcyjnego CO2:
-zapalne choroby skóry w tym opryszczka, zapalenie skóry, aktywny trądzik, choroby bakteryjne skóry.
-skóra leczona retinoidami (izotec, roaccutane)
-fototyp skóry IV i V – skóra bardzo ciemna
-świeża opalenizna zarówno słoneczna jak i solaryjna
-skóra pokryta samoopalaczem
-zmiany nowotworowe i przedrakowe skóry.
-stosowanie immunosupresji
-stosowanie leków fotouczulających w tym ziołowych (dziurawiec, nagietek)
-keloidy
-okres 4 tygodni po stosowaniu kwasu hialuronowego.

Skłonność do uczuleń i cera naczyńkowa nie są przeciwwskazaniem do stosowania terapii frakcyjnej.

Szczepienia w/g uznania lekarza, jegoi brak nie jest przeszkodą.
Najlepszym rozwiazanie jest skierowanie tego pytania do kliniki, w której będzie wykonywany zabieg. Do leczenia laserowego jest całkiem spora lista p/wskazań. Z pewnością przez 6 m-cy przed zabiegiem nie należy przyjmować izotretinoiny , skóra nie może być opalona, opryszczka i czynna infekcja wykluczają panią z zabiegu.
Lista p/wskazań jest dosyć długa. Najważniejsze z nich to: ciąża, okres karmienia piersią, choroba nowotworowa, skłonność do tworzenia się blizn przerosłych lub keloidów. poważne choroby ogólnoustrojowe, stany zapalne lub zakażenia w miejscu planowanego zabiegu, doustna terapia izotretinoiną (Izotek, Curacne, Aknenormin) lub steroidami, łuszczyca, świeża opalenizna (na 2 tygodnie przed zabiegiem). Specjalne przygotowanie nie jest konieczne. Brak szczepienia nie jest przeszkodą.
Witam. Najlepiej będzie jeśli skontaktuje się Pani z lekarzem, u którego będzie Pani wykonywać zabieg. Powinna Pani uzyskać pełne informacje na temat, wskazań, przeciwwskazań, powikłań oraz jak się przygotować przed zabiegiem. Pozdrawiam MP