Proszę o radę. 15lat temu doszło do ulamania górnej czwórki i dentysta założył koronę. Problemy z ty

1 odpowiedzi
Proszę o radę. 15lat temu doszło do ulamania górnej czwórki i dentysta założył koronę. Problemy z tym zębem mam od ok 5lat tzn 2razy korona wyleciała i została ponownie zacementowana. 3 lata temu dentysta stwierdził, że korona już nie ma się na czym trzymać bo dochodzi do cytuje " zjadania korzenia przez mój organizm". Prawda jest, że dziąslo jest innego koloru tzn sine. Czuję czasem, że wydobywa się ropa. Byłam u stomatologa i po wnikliwej obserwacji zdjęcia panoramicznego stwierdził, że trzeba założyć implant którego koszt wynosi 5000tysiecy. Powiem krótko, że nie stać mnie na dzień dzisiejszy a muszę zrobić coś z tym zębem na szybko gdyż czuje , że zaczyna się luzować. Dentysta zaproponował tańsza metode oszlifowanie sąsiednich zębów i założenie 3koron. Proszę o radę bo nie wiem co mam zrobić. Pozdrawiam
Wydobywająca się ropa wskazuje na stan zapalny albo w dziąśle albo w zębie. Z tego co Pani pisze to ząb wymaga ekstrakcji. Po takowej odczekać trzeba okolo 6-8 tygodni, aż zmiana zaplana się wygoi. Jednak oprócz opcji wypełnienia braku zęba implantem czy mostem zbudowanym z 3.koron jest jeszcze opcja mostu adhezyjnego ( w zależności od okolicy) lub mostem niestandardowym jednobrzeżnym bądź protezą ruchomą. Ta ostatnia może być rozwiazaniem czasowym lub ostatecznym w zależnosci od Pani/Pana preferencji.