Proszę o porade, bylam na badaniu Doppler, lek.proponuje zabieg jednak jest on dość kosztowny (8tys.

1 odpowiedzi
Proszę o porade, bylam na badaniu Doppler, lek.proponuje zabieg jednak jest on dość kosztowny (8tys.zl) czy sa jakies inne metody leczenia niewydolności zylnej, co sie stanie jeśli nie wykonam tego zabiegu.Ponizej opis mojego wyniku.
Obustronnie układ żył głebokich elastyczny, podatny na ucisk bez cech świeżej zakrzepicy.Aparat zastawkowy wydolny.Po stronie prawej żyła odpiszczelowa niewydolna zasila widoczne żylaki goleni.Żyla odstrzałkowa wydolna,niewydolny szeroki perf Cocketta III .Po stronie lewej żyła odpiszczelowa niewydolna , niewydolna żyła odstrzałkowa w odcinku bliższym , zasila widoczne żylaki goleni. Małgorzata lat 54
Witam Panią, zabiegi małoinwazyjne są kosztowne, można jednak pomyśleć o alternatywie - też małoinwazyjnej. Operacja na NFZ jest bezpłatna, ale jest to metoda chirurgiczna usunięcia żył, Pozdrawiam