Proszę o interpretację wyników badania moczu: mężczyzna 57 lat skierowanie na rutynowe profilaktyczn

1 odpowiedzi
Proszę o interpretację wyników badania moczu: mężczyzna 57 lat skierowanie na rutynowe profilaktyczne badania.
PRZEJRZYSTOŚĆ - LEKKO MĘTNY
GLUKOZA - ujemny
BILIRUBINA - ujemny
CIAŁA KETONOWE - ujemny
CIĘŻAR WŁAŚCIWY - 1.015
ERYTROCYTY - ujemny
PH - 6.5
BIAŁKO - 1+ ujemny
BIAŁKO ILOŚCIOWO - 22 mg/dl
UROBILINOGEN - w normie
AZOTYNY - ujemny
LEUKOCYTY - ujemny
KOMENTARZ - Wynik badania testem paskowym zweryfikowany badaniem mikroskopowym osadu moczu
OCENA MIKROSKOP.
NABŁONKI PŁ. - NIELICZNE W.P.W.
LEUKOCYTY - 1-3 W.P.W.
MOCZANY BEZPOS. - NIELICZNE W.P.W.
BAKTERIE - POJEDYNCZE W.P.W.
PASMA ŚLUZU - NIELICZNE W.P.W.
Czy wyniki sugerują jakieś schorzenia - dodam, że OB = 2
Bardzo proszę o odpowiedź
Nie da się interpretować wyniku badania ogólnego moczu bez zebrania wywiadu i zbadania pacjenta, często próbka jest skontaminowana, dlatego, aby ocenić wynik trzeba przeprowadzić wizytę. Taki wynik nie musi nic oznaczać a jednocześnie może nie wykazać bardzo poważnych schorzeń.