Prosze o interpretację.

7 odpowiedzi
Witam, proszę o interpretację wyników USG:
Tarczyca o wym:
płat prawy 16x15x45mm
płat lewy 14x11x46mm
Cieśń niepogrubiała
W płacie lewym dobrze dograniczony guzek normoechogeniczny 7mm poza tym miąższ tarczycy normoechogeniczny, jednorodny bez zmian ogniskowych o prawidłowym unaczynieniu CD.
Okolica naczyń dużych bez zmian. Ślinianki podżuchwowe symetryczne jednorodne bez zmian ogniskowych.
W okolicy nadobojczykowej lewej kilka węzłow chłonnych o zachowanej morfologii 13x5mm.
Poza tym uwidocznione węzły chłonne o zachowanej morfologii.

Jedyne objawy, to opuchlizna po lewej stronie szyi, która czasem się pojawia. Szczególnie podczas pracy i troszeczkę mnie wtedy pobolewa. Może to coś z mięśniami albo ścięgnami.
Proszę wykonać USG brzucha, badania krwi, TSH, T3, T4, przeciwciała ptarczycowe i skonsultować z endokrynologiem - być może wskazana biopsja.

Tu odpowiedż dadza nam wyniki badań hormonów: minimum to TSH + morfologia z rozmazem, zwykle wykonuje się TSH i FT4, a w wersji rozszerzonej TSH, FT3, FT4, aTPO i aTG oraz pozim cholesterolu (całkowity do 30rż, lipidogram po 30rż) morfologia z rozmazem.
Trzeba do lekarza
Witam. Wydaje się nie powiinno być taka opuchlizna z powodu tarczycy. Jest jakaś co prawda niewielka ale powiększone węzły chłonne co sugeruje o jakiś stanach zapalnych. Jeśli nic innego nie można znaleść to może zrobić biopsji z tych węzłów aby wykluczyć ew. chłoniaka. Nie można wykluczyć również zapalenie mięśnie, ale trudno zdiagnozować z odległości tylko na podstawie opowieści. Pozdrawiam
Bez zbadania pacjenta nie podejmuje się diagnozy i leczenia. Zapraszam na wizytę.
Dzień dobry!
Wynik USG nie jest niepokojacy. Skontrolowałabym guzek tarczycy za ok. 6miesięcy. natomiast nie ma on cech złośliwości. Myślę,że trzeba byłoby się skonsultować z ortopedą, co do opuchlizny po lewej stronie szyi. Mogą to być zmiany przeciążeniowe.
Opis usg nie wydaje się odpowiedzialnym za opuchliznę. Guzek normoechogeniczny, dobrze ograniczony, z prawidłowym unaczynieniem to zmiana łagodna.
Ból i obrzęk może mieć wieloraką przyczynę. Moja lepsza połowa która jest fizjoterapeutką uważa ,ze na pewno jest coś do popracowania z Pani powięziami szyj i mięśniami, ale sam obrzęk może też mieć inny charakter. Może być np. rodzajem stanu zapalnego, wywołanego jakąś infekcją.
Pełen szacunku....