Proszę mi powiedzieć czy gdy miazga jest żywa to czy podczas leczenia kanałowego gdy dentysta ją usu
1
odpowiedzi
Proszę mi powiedzieć czy gdy miazga jest żywa to czy podczas leczenia kanałowego gdy dentysta ją usuwa to moze boleć ? Zab był plombowany i najprawdopodobniej plomba naciska na nerw ( dość głeboka próchnica ) gdy dentysta prowokował zęba zimną wata zaaragowal choc taki kŕótkotrwały przeszywający ból jak przy zimnie , uderzal metalowym nie czułam zadnego bolu . Bardzo sie tego obawiam ze najprawdoppdobniej bede musiala miec leczenie kanałowe własciwie ze zdrowym korzeniem
Szanowna Pani,
głęboka próchnica może prowadzić do powikłania w postaci zapalenia miazgi (nerwów i naczyń zęba). Miazga w stanie zapalnym jest tkanką chorą, którą trzeba usunąć. Nie można takiego stanu określić mianem "zdrowy korzeń". Jeśli pojawią się objawy w postaci bólu przy spożywaniu zimnych napojów i pokarmów lub ból samoistny zalecałabym wizytę stomatologiczną. W przypadku zdiagnozowania przez lekarza zapalenia miazgi rzeczywiście będzie konieczne leczenie kanałowe. Leczenie takie odbywa się w znieczuleniu miejscowym, aby pacjent nie czuł bólu podczas zabiegu.
Pozdrawiam serdecznie,
lek. dent. Agnieszka Jankowska
głęboka próchnica może prowadzić do powikłania w postaci zapalenia miazgi (nerwów i naczyń zęba). Miazga w stanie zapalnym jest tkanką chorą, którą trzeba usunąć. Nie można takiego stanu określić mianem "zdrowy korzeń". Jeśli pojawią się objawy w postaci bólu przy spożywaniu zimnych napojów i pokarmów lub ból samoistny zalecałabym wizytę stomatologiczną. W przypadku zdiagnozowania przez lekarza zapalenia miazgi rzeczywiście będzie konieczne leczenie kanałowe. Leczenie takie odbywa się w znieczuleniu miejscowym, aby pacjent nie czuł bólu podczas zabiegu.
Pozdrawiam serdecznie,
lek. dent. Agnieszka Jankowska
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Dziecko ma 16 miesięcy nie był jeszcze szczepiony na odre różyczkę czy teraz w dobie koronawirusa go zaszczepić? Czy lepiej poczekać? Jakie mogą być powikłania wrazie jak by miał wirusa ale bezobjawowo? Dziękuję za odpowiedź.
- Czy lek urologiczny - Dutasteryd - 0,5mg który będę brał wpływa na obniżenie odporności? Np. przed koronawirusem. Dziękuję.
- Mam 27 lat i jeszcze nie miałem stulejki usuniętej
- Mam 23 lata (mężczyzna) i stwierdzono u mnie tężyczkę (próba HV +++). Morfologia w normie, wapń całkowity 10.75, wapń zjonizowany 1.26, witamina D3 25(OH) 22,50. TSH 5.000, FT3 4.27, FT4 1.79. Od tygodnia towarzyszą mi drgawki, uczucie zmęczenia, problem ze złapaniem pełnego oddechu, uczucie…
- Mam żółwia wodno lądowego nie chce mi jeść jakiś taki niemrawy jest po zimie wcześniej tryska energia A teraz nic
- Mój tato jest po dwóch zabiegach prostaty TURP, cierpi na przewlekłe stan zapalny i przerost prostaty. Tato ma 70 lat, czy może jeździć rekreacyjnie na rowerze stacjonarnym w domu?
- Jestem 20 letnią kobietą ,28 stycznia miałam operacje na lędźwiowa cześć kręgosłupa , po zabiegu dręczą mnie powtarzające się zapalenia dróg moczowych . Występuje silny ból , parcie ba mocz , problem z oddaniem moczu , mocz jest bardzo mętny czasami pojawia się krew . Zostały mi zapisane antybiotyki…
- Mam 19 lat miałem problem z poceniem się dość długo bo od małego chłopaczka zawsze bardzo pociły mi się plecy ale od dwóch lat tez czoło i to w dziwnych sytuacjach np przy obiedzie czy gdy wchodzę do sklepu i przy kasie zlewa mnie pot może to mieć podłoże psychiczne bo ojciec to alkoholik i wyzywał…
- Witam, mam 45 i epizod depresji za sobą. Około 10 lat temu, byłam w okropnym stanie, wtedy po spotkaniu z psychiatrą przez 1,5 roku brałam seronil w dawce 20mg /dobę. Początkowo wspomagałam się afobamem, pomogło na długo. Teraz znów przeżywam katusze. Lęk przed wszystkim, paraliżujący strach…
- Mój piesek ma 7 lat jest to york. Z dnia na dzień nie może chodzić nie chce jeść piszczy jak by coś to bolało nie może szczekać przestał iść i pić na nic nie ratuje A do tego jego oczy są zamglone ciągle się tempie i oddaje mocz po siebie co może mu być?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.