prośba o pomoc

5 odpowiedzi
Witam,choruję od około roku, Najpierw pojawił się ból dloni i plamy na dłoniach, zgrubienia i opuchlizna
Z bólu utrata czucia w palcach (wypadanie przedmiotów z rąk)
Następnie dołączył się silny ból w udach, mięśniach ramion i pach.
Plamy na twarzy, szyji, uszach, kilka na głowie i ramionach, (cały czas w tych samych miejscach). Dokucza nieustannie bezsenność.
Byłem u ortopedy, dermatologa, okulisty, reumatologa i brałem różne leki i maści( Arechin, anapran, milurit, tolperis, aspicam, clatra, hasceral,dermovate, clobederm, travogen, travocort i inne) nie postawiono mi jak dotąd żadnej diagnozy, męczę się i codziennie przyjmuję leki przeciwbólowe i medrol , od których już wysiada mi żoładek a nie ma poprawy. Proszę o radę gdzie mogę liczyć na skuteczne leczenie ? Pozdrawiam.
Jeśli Pani mieszka w Białymstoku lub niezbyt daleko, to proszę zgłosić się do mnie. W internecie na portalu " Znany lekarz " znajdzie Pani adres.
pozdrawiam Czesław Drozd

Witam serdecznie, w przypadku opisanych przez Pana objawów, konieczna byłaby wielokierunkowa diagnostyka internistyczna, włączająca specjalistyczną diagnostykę reumatologiczną. Podał Pan informacje, jakich specjalistów odwiedził i jakie leki zastosowano, jednak brakuje informacji na temat wyników badań, które niewątpliwie wykonano (chociażby OB, morfologia, CRP, RF, CPK). Proponowałabym wykonanie/powtórzenie tych badań oraz ponowną konsultację z internistą oraz reumatologiem. Pozdrawiam serdecznie. Agnieszka Wojciechowska
Ustalenie rozpoznania toczącego się procesu chorobowego jest podstawą dla skutecznego postępowania terapeutycznego. O ile reumatolog nie postawił ostatecznej diagnozy do rozważenia obserwacja w oddziale reumatologii.
Witam,
Objawy, które Pan podaje każą w pierwszej kolejności myśleć o chorobie skóry. Jednakże wiele chorób reumatycznych daje również objawy skórne (n.p. toczeń rumieniowaty, zapalenie skórno - mięśniowe, twardzina układowa). Myślę, że w pierwszej kolejności powinien pan udać się do dermatologa, a w drugiej do reumatologa.
Pozdrawiam,
Tomasz Jasiński
diagnosyka w dobrym oddziale Reumatologii