Prośba o interpretację wyników morfologii

3 odpowiedzi
Witam,
prosiłbym o interpretacje wyników, zwłaszcza MCHC oraz GRA% które są lekko powyżej normy. Zaznaczę że obecnie jestem lekko przeziębiony, ostatni paracetamol brałem 8h przed morfologią.
Mężczyzna, 31lat:
HGB=14,9
HCT=41,0
RBC=4,67
MCV=87,6
MCH=31,9
MCHC=H36,3
RDW%=12,4
RDWa=69,8

PLT=208
MPV=8,0
PDW=12,7
PCT=0,16
LPCR=15,1

WBC=5,7
LYM=1,3
LYM%=22,8
MID=0,3
MID%=5,6
GRAN=4,1
GRA%= H 71,6

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Marek
Interpretacja wyników badań możliwa tylko na wizycie lekarskiej. Zapraszam

Witam, przeziębienie powoduje zmiany w rozmazie krwi, chociaż tu raczej w kierunku infekcji bakteryjnej a nie popularnego przeziębienia czyli infekcji wirusowej. Jeśli objawy narastają lub nie ustępują proponuje sprawdzenie CRP i wizytę u lekarza. MCHC?, ma Pan dobrą morfologię i wysoki poziom hemoglobiny, to dobrze a jednocześnie usprawiedliwia podwyższenie tego parametru. Pozdrawiam, Krzysztof Kowalczyk
Do ineterpretacji potrzebne są wartości referencyjn (są różnice zależne od wykopnawcy) i co najmniej rozmowa z pacjentem
Sugeruję wizytę: - 39 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.