Problemem mojego dziecka jest otyłość przez tabletki psychotropowe przytyła w ciągu 2 lat aż 30 kg w

1 odpowiedzi
Problemem mojego dziecka jest otyłość przez tabletki psychotropowe przytyła w ciągu 2 lat aż 30 kg ważyła przedtem 43 kg zawsze była szczupłym dzieckiem ale od leków psychotropowych bardzo przytyła nie wiem co robić chciałabym aby ważyła tak jak kiedyś nigdy nie byłam z nią u dietetyka stosowała diety schudła 4 kg w ciągu 2 tygodni to bym jej rekord ale przez podjadanie w nocy bardzo przytyła podjada wieczorami nawet o 2 w nocy
Przy wzroście 164 cm powinna ważyć około 65 kg.
Nie wiem co robić proszę o pomoc.
39 lat
Dzień dobry, niektóre leki stosowane w psychiatrii rzeczywiście mogą wzmagać apetyt, natomiast faktem jest, że samo przyjmowanie ich nie powoduje przyrostu masy ciała a raczej właśnie podjadanie,niezdrowa dieta itd. Dlatego niezwykle ważne jest pilnowanie dziecka, aby jadło regularnie i zdrowo oraz wyeliminowanie wszelkich przekąsek czy napojów słodzonych (również soków owocowych-najlepsza jest woda niegazowana). Dieta jest ponadto bardzo ważnym elementem terapii zaburzeń psychicznych-powstała cała gałąź nauki łącząca stan psychiczny z modelem odżywiania się (psychodietetyka). Zdrowa dieta, bogata w kwasy omega-3 (ryby, oliwa,olej rzepakowy/lniany, pestki,orzechy) wpływają pozytywnie na nastrój i funkcje poznawcze. Proponuję udać się z dzieckiem do dietetyka, a w domu wprowadzić nowe zasady żywieniowe,obowiązujące wszystkich domowników (dzieci powtarzają schematy podpatrzone u dorosłych).Życzę Państwu powodzenia!