Problem z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa

38 odpowiedzi
Ćwiczyłem na siłowni przez trzy lata, bardzo intensywnie i po kilku pierwszych miesiącach poprawnie technicznie. Do treningów dołączyłem odpowiednie odżywianie i efekty było widać gołym okiem, większość życia codziennego podporządkowałem treningom, bo były doskonałym źródłem odstresowania i pasją. Półtora roku temu poczułem ogromne kłucie w okolicach odcinka lędźwiowego (nie podczas treningu, tylko wieczorem w domu). Na własną rękę używałem plastrów rozgrzewających i po miesiącu przerwy od wysiłku fizycznego ból minął. Postanowiłem po dwóch miesiącach od zdarzenia spróbować lekkiego treningu, jednak kolejnego dnia rano wrócił z podwójną siłą, postanowiłem przerwać treningi na dłużej. Od tego czasu doszło lekkie odrętwienie lewego uda. Ze strachu przed bólem nie uprawiam sportu, od którego jestem uzależniony. Popadłem w lekką depresję, źle się odżywiam, przytyłem w szybkim tempie 15 kilogramów, co przy moim niskim wzroście jest bardzo widoczne. Chciałbym powrócić na siłownię i wznowić treningi, dlatego na początku bieżącego roku zrobiłem rezonans magnetyczny na własną rękę i poszedłem prywatnie do jednego z neurochirurgów. Dowiedziałem się, że zdecydowanie nie nadaje się to na żaden zabieg, zalecono lekką rehabilitację oraz że mogę spokojnie wrócić na siłownię i starać się nie obciążać pleców. Moje pytanie brzmi przede wszystkim - co mogę zrobić, do jakiego lekarza udać się z tym problemem, abym mógł zaleczyć lędźwia i funkcjonować jak dawniej?
Najwidoczniej ćwiczenia na siłowni i w ogóle praca spowodowały zaburzenia w całym organizmie. Jeśli sprawa jest aktualna zapraszam.

Szanowny Panie,
Wpierw trzeba u Pana wykonać zabiegi, po których można będzie wrócić na siłownię.

Z wyrazami szacunku,
Andrzej Niemczyk
Zapraszam na konsultacje z MR do Fizjoterapeuty...
Generalnie poleciłbym, osteopatę, fizjoterapeutę. I proszę pamiętać że przy intensywnym wysiłku i treningach co jakiś czas będzie pan musiał odwiedzać tego typu specjalistów.
Sugeruję wizytę: - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
skoro masz już zrobiony MRI to udaj się do osteopaty (info znajdziesz np u mnie na stronie www_actimedica_pl), którego powinieneś odwiedzić już po pierwszych objawach bólowych a tak straciłeś czas a zyskałeś na wadze. Poszukaj takiego specjalisty - w prosty sposób można Ci pomóc. Nie załamuj się i mam nadzieję, że niedługo wrócisz na treningi
Pozdrawiam
Krzysztof Adamowicz
Witam
Trzeba żeby umówił się Pan z dobrym fizjoterapeuta. Pana problem związany jest z wadliwą pracą i napięciem tkanek miękkich. Dobry dachowiec szybko Pana z tego wyciąganie.
Pozdrawiam
Witam,
polecam udać się do fizjoterapeuty, który specjalizuje się w leczeniu kręgosłupa. Na wizycie po dokładnym badaniu wszystkiego się Pan dowie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Dzień dobry,
Jeśli rezonans magnetyczny nie wykazał dużych zmian, to proszę udać się do fizjoterapeuty. terapeuta wykona badanie funkcjonalne i na jego podstawie zaplanuje fizjoterapię. Rehabilitacja potrwa prawdopodobnie kilka tygodni, ponieważ Pana problem jest już zastarzały. Proszę się nie poddawać, tego typu problemy są dość częste u Pacjentów!

Pozdrawiam,
Patrycja Skrzypek
Powinien Pan udać się do fizjoterapeuty aby ustalić przyczynę dolegliwości i dobrać odpowiednie ćwiczenia ,które poprawią funkcjonowanie. Trzeba też przeanalizować ćwiczenia jakie Pan wykonuje na siłowni i sprawdzić czy wszystkie są bezpieczne dla tej dolegliwości. Pozdrawia
Witam. Sądzę, że mogę pomóc Panu szybko wrócić do treningów poprzez rehabilitację. Zapraszam do umówienia konsultacji poprzez kalendarz lub do kontaktu telefonicznego. Pozdrawiam, Janusz Marchewka.
Proszę szukać dobrego terapeuty Stabilizacji Spiralnej wg dr Smiska. Pozdrawiam.
Dzień dobry,
Bardzo często programując plan treningowy na siłowni zapominamy o elementach treningu funkcjonalnego. Budując tym samym sylwetkę coraz bardziej estetyczną i bardziej podatną na kontuzję. Można porównać taką sytuację do struktury jajka: silna twarda skorupa na zewnątrz a wewnętrzne elementy luźne i słabe. Tak samo jest z nami jeśli nie popracujemy nad wzmocnieniem mięśni głębokich odpowiedzialnych za stabilizację m.in. odc. lędźwiowego.
Aby skutecznie rozwiązać ten problem należy udać się do dobrego fizjoterapeuty który jednocześnie jest trenerem przygotowania motorycznego. Określi wtedy jednoznacznie nad czym trzeba popracować i stopniowo osiągać zamierzone efekty i przede wszystkim zdrowo.
Ewentualnie zapraszam do kontaktu na fb chętnie pomogę w rozwiązaniu Pana sytuacji.
U lekarza już byłeś, teraz pora na dobrego fizjoterapeutę. Najpierw terapia manualna, potem ćwiczenia...
Dobrzy wieczór,
przede wszystkim należy dociec przyczyny dolegliwości. Po przez badanie diagnostyczne jak i opis dolegliwości jak i analizę samych ćwiczeń powodujących dolegliwość. Najrozsądniej będzie rozpocząć terapie i powrócić do ćwiczeń jednocześnie reagując na dolegliwości i zwalczając je. Warto udać się do fizjoterapeuty by on pokierował powrotem do aktywności.
Pozdrawiam i zapraszam Marcin Sitarz
Szanowny Panie,
dziękuję za wiadomość i szczegółowy opis problemu.
Przede wszystkim chciałbym zaznaczyć, że:
=> nie zawsze wskazane jest stosowanie ciepła (czasem chłodzenie)
=> czas działa zazwyczaj na niekorzyść, lepiej udać się jak najszybciej do Fizjoterapeuty
=> trening powinien być dostosowany indywidualnie np. pod wadę postawy, asymetrię ciała

W celu precyzyjnego określenia przyczyny Pana dolegliwości oraz zastosowania odpowiedniej rehabilitacji/treningu zalecam wizytę u fizjoterapeuty/Trenera Personalnego.

Trzymam kciuki i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Dobry wieczór,

od razu powiem, że absolutnie rozumiem Pana niedobre samopoczucie związane z odseparowaniem od sportu, szczególnie że podchodził Pan do tego tematu bardzo profesjonalnie ( z odpowiednim odżywianiem).

Bardzo dobrą informacją jest to, że wynik rezonansu oceniony przez neurochirurga nie jest zły, tzn. nie wymaga leczenia klinicznego, operacyjnego. Zazwyczaj jeśli dzieją się poważniejsze rzeczy, od razu jest zdecydowana decyzja lekarzy odnośnie leczenia.

Przyczyn tej dolegliwości może być wiele, jeśli o bólu nie stanowi konflikt korzeniowo-dyskowy (zazwyczaj to wychodzi na rezonansie i od razu neurochirurg by zwrócił uwagę na powagę sytuacji;), może to być problem mięśniowo-powięziowy.

Przede wszystkim w leczeniu takiego schorzenia może pomóc zdecydowanie fizjoterapeuta, który będzie potrafił ocenić pana sylwetkę, może zwrócić uwagę na pewne szczegóły wymagające zmiany. Pokazać/zalecić odpowiednie ćwiczenia, oraz opracować manualnie struktury tkanek miękkich, co powinno pomóc w powrocie do sportu.

Pozdrawiam serdecznie
Przemysław Jeziorski
Dzień dobry, dobrze byłoby udać się do fizjoterapeuty, który przeprowadzi odpowiednią terapię i nauczy Pana prawidłowej postawy ciała podczas ćwiczeń oraz codziennych czynności. Pozdrawiam
Witam serdecznie,

Ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa jest częsta przypadłością. Trzeba walczyć z przyczyną a nie tylko objawem. Odpoczynek byłby wskazany przy bólach przeciażeniowych a jednak jak historia pokazuje nie było to źródło problemu. Proszę pamiętać że trzeba wyleczyć problem a nie zaleczyć . Proponowałbym aby się Pan udał na konsultacje do dobrego osteopaty lub terapeuty manualnego.
Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy ul. Dzikiej 4a lok.3

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
HEALTHCLINIC.PL
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, polecal wizytę u dobrego fizjoterapeuty. Skoro nie jest Pan zakwalifikowany do operacji to należy rozpocząć leczenie zachowawcze. Możliwe, że potrzebna jest terapia manualna i zalecenie specyficznych ćwiczeń. Pozdrawiam
Witam, zdecydowanie powinien się udać Pan do fizjoterapeuty i dietetyka. W celu zebrania porządnego wywiadu, dokładniejszej diagnostyki pana organizmu oraz ustawienia diety która pozwoliła by się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej. Na tej podstawie będzie ustalony plan rehabilitacji. Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu. Piotr Luterek
Należy udać się do fizjoterapeuty, aby poprzez terapię poprawił stan pańskich lędźwi. Dodatkowo, ostrożnie na siłowni i przyjąć dietę, aby tę nadwagę zrzucić. Każdy kilogram za dużo, to przeciążanie kręgosłupa.
Dzień dobry, Proszę udać się do dobrego fizjoterapeuty. Opisane problemy powinno dać się naprawić. Troszkę czasu, cierpliwości a efekty będą. Z opisanymi dolegliwościami spotykamy się w codziennej pracy wiec rozwiązanie na pewno się znajdzie. Pozdrawiam
Sławek
Witam,
na to pytanie w sumie odpowiedział już Panu neurochirurg. Powinien Pan udać się do fizjoterapeuty/osteopaty, który pokieruje Pana rehabilitacją/terapią.

Pozdrawiam,
Mateusz Małachowski
Witam. Należy udać się do fuzjoterapeuty lub do osteopaty. Zapraszamy do naszej placówki.
Każdemu sportowcowi w końcu przydarza się kontuzja. Tylko dobry lekarz lub terapeuta manualny potrafi określić przyczynę bólu i skutecznie leczyć. Proszę poszukać Kamili Sekuli w Łasku (Columna Medica) lub Łukasza Kłosa w Warszawie. Albo zapraszam do mnie do Wrocławia.
Moim zdaniem potrzeba Panu jest dobra diagnoza funkcjonalna. To znaczy oceniająca ruchomości stawów kręgosłupa i kończyn. Wizyta u dobrego fizjoterapeuty, pomoże zrozumieć problem i doprowadzić do powrotu do uprawiania sportu.
Witam, musiałby się Pan udać do jakiegoś dobrego fizjoterapeuty. Objawy które Pan ma sugerują problem z odcinkiem lędźwiowym na poziomie L2. Lekarz z tym na pewno nie pomoże, ale dobry fizjoterapeuta już bez problemu. Nawet powinien Pan w ciągu 3 tygodni wrócić na siłownię.
Witamy - zdecydowanie za długo próbuje się Pan leczyć na własna rękę. Proszę udać się na badanie manualne do dobrego fzinoterapeuty / terapeuty / osteopaty itp. Prawdopodobnie z problemem da się z sukcesem pracować zachowawczo. Zapraszamy do Nas. Pozdrawiam.
Do fizjoterapeuty/osteopaty. Pozdrawiam GZ
Dzień dobry,

Proszę się udać do fizjoterapeuty specjalizującego się w fizjoterapii ortopedyczno - sportowej. Niezbędne jest wzmocnienie mięśni głębokich i wypracowanie odpowiedniej kontroli motorycznej całego kompleksu miedniczno - lędźwiowo - biodrowego. Jeżeli pojawił się ból to coś zrobił Pan nie tak w całym cyklu treningowym. Nie wolno Panu porzucić diety i przestać się ruszać ponieważ każdy dodatkowy kilogram pogłębi problem. Proszę znaleźć aktywność po której plecy nie bolą. Pomoże w tym na pewno fizjoterapeuta. Czeka Pana dużo pracy, więc proszę się uzbroić w cierpliwość.

Pozdrawiam
Polecam kontakt z odpowiednim specjalistą. Jestem fizjoterapeutą, który zajmuje się noworodkami
Witam. W zależności od wyniku rezonansu powinno sie dobrać odpowiednia terpie. Ustalić źródło bólu. Czy jest to dysk czy problem z korzeniem nerwowym a moze i dwie rzeczy na raz. Zapraszam na konsultacje z wynikiem rezonansu gdzie ustalimy przyczynę. Dobierzemy ćwiczenia i szybko wracamy do sportu bo to nasz cel. Pozdrawiam. Można przesłać na maila wynik rezonansu ale wizyta w gabinecie Pana nie ominie. Pozdrawiam
Zapraszam do gabinetu na pewno pomogę
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Zachęcam do kontaktu z fizjoterapeutą pracujący technikami powięziowymi(np. manipulacja powięziowa wg. stecco).POzdrawiam
Warto udać się do fizjoterapeuty - terapeuty manualnego, który będzie w stanie znaleźć źródło bólu i opracować indywidualny program terapeutyczny.
witam. jeśli neurochirurg wykluczył na ten moment leczenie operacyjne to jest doskonała okazja do wykazania się specjalistom od leczenia zachowawczego. Z objawów jakie Pan opisuje może występować drażnienie nerwu bocznego skórnego uda, nerwu udowego, udowo-goleniowego, czasami zasłonowego czy nerwu kulszowego (generalnie jest od poziomu L2 do L5 kręgosłupa). Wydaje się sensownie aby skonsultował Pana fizjoterapeuta czy osteopata, gdyż tacy specjaliści mają dużą wiedzę biomechaniczną i często potrafią znaleźć "słabe strony" i je wyciszyć lub wyeliminować. Zachowawczo często pomoga fizykoterapia (lekarz rehabilitacji medycznej, ortopeda czy neurolog) i różne leki ( internista, ortopeda, neurolog).
Proszę udać się do fizjoterapeuty. To jest dokładnie rzecz dla nas. Przy tego typu objawach NAJPIERW idziemy do fizjoterapeuty, a następnie, jeśli ten stwierdzi taką konieczność, na diagnostykę obrazową i do innych specjalistów.
Witam
Z tego, co Pan mówi problem niekoniecznie musi być zlokalizowany w kręgosłupie. Taką odpowiedź mogą też dawać tkanki mięśniowo-powięziowe, które generują ból promieniujący. Aby potwierdzić tą hipotezę należy przeprowadzić szereg testów funkcjonalnych.
Jeżeli winowajcą jest jednak sam kręgosłup w Pana przypadku dobrą metodą pracy będzie tak jak i przy problemach mięśniowo-powięziowych - terapia manulna.
Dobrze byłoby udać się do dobrze opiniowanego fizjoterapeuty, bądź osteopaty. Im szybciej tym lepiej. Pozdrawiam