Mam wrażenie ze kobiety,dziewczyny, poprostu patrzą na wygląd, jestem w średni wyglądzie ale nie brzydki.Nie jestem bogaty,aż tak jak inni,
Nie mam samochodu,a chciałbym dziewczynę, kobietę. Szczegolnie gdzieś na dworze,np na przystanku,pubie,chciałbym też przez internet.A myślę że jestem brzydki,mam pieniądze z renty,nie umiem zagadać do dziewczyny, kobiety,nie wiem jak zacząć rozmowę na dworze,przez sympatię. Na co zwrócić uwagę na rozmowę z dziewczyną w pubie,na dworze, przez sympatię? Jak rozmawiać ? Chciałbym mieć kobiety, kobietę, dziewczyny, dziewczynę, a tylko albo przelotna znajomość ,wymiana zdań, przez sympatię, rze chodzę nie przechodze do setną aby znajomość blizsza. Gdzie mogę pójść aby pogadać doradzić konsultacje,pomoc
mgr Mirosław Dudziński
mgr Mirosław Dudziński
Psycholog, Psychoterapeuta
Warszawa
Opisywany przez Pana problem wg. ma dwie przyczyny. Pierwsza dotyczy niskiej samooceny, stąd m.in. porównywanie się z innymi, niezadowolenie z wyglądu. Druga przyczyna może dotyczyć braku umiejętności nawiązywania znajomości, niewiedzy jak się zachować przy kobiecie, co powiedzieć, jak podtrzymać kontakt, jak zainteresować sobą. Uważam, że najpierw warto, aby Pan popracował ze specjalistą (najlepiej psychoterapeutą) w obszarze myślenia i przeżywania siebie. Warto taki trening uzupełnić o tego trening komunikacji w kontaktach z kobietami: nawiązanie rozmowy, słuchanie, autoprezentacja itp. Mogę Panu ewentualnie polecić terapeutę z okolic Lublina jeśli będzie Pan zainteresowany.

 Magdalena Zagrodnik
Magdalena Zagrodnik
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
Legnica
Proszę zgłosić się do psychologa w poradni. On gdy pozna dokładnie Pana problem będzie mógł lepiej pomóc.

mgr Judyta Czerkiewicz
mgr Judyta Czerkiewicz
Psycholog, Psychoterapeuta
Łódź
Witam,
Myślę, że dobrym rozwiązaniem dla Pana problemu jest wizyta u psychologa- psychoterapeuty, z którym mógłby Pan w bezpośrednim kontakcie omówić swoja sytuację. Może Pan wybrać rożne możliwości: wizytę w prywatnym gabinecie (wiążę się ona z kosztami), konsultację u psychologa w Poradni Zdrowia Psychicznego lub rozmowę z psychologiem poprzez Telefon Zaufania. Zachęcam do wybrania jednej z tych opcji.
Pozdrawiam

mgr Barbara Tubielewicz
mgr Barbara Tubielewicz
Psycholog, Psychoterapeuta
Częstochowa
Dzień dobry. Mam takie wrażenie, że Pan już kilka listów napisał do psychologów na tym portalu. Rozumiem, że otrzymane rady to za mało. Proponuję więc żeby poszedł Pan osobiście do psychologa i spokojnie swoje problemy przedyskutował. Jest Pan z Lublina więc na pewno znajdzie Pan możliwość konsultacji psychologicznej zarówno prywatnie jak i na NFZ. Zachęcam do tego.
Pozdrawiam
Barbara Tubielewicz

mgr Joanna Podgórska
mgr Joanna Podgórska
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Bielsko-Biała
Dzień dobry.
Zrozumiałam, że w ostatnim zdaniu pyta Pan, gdzie może zgłosić się po pomoc, umówić na konsultacje czy pójść po prostu porozmawiać? Przykro mi, ale nie znam Lublina. Proponuję zwrócić się z tym zapytaniem do specjalisty z rejonu, w którym Pan zamieszkuje. Życzę powodzenia :)

mgr Małgorzata Masłowska
mgr Małgorzata Masłowska
Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Małgorzata Masłowska
Proponuję wizytę w poradni, proszę sprawdzić, czy nie ma w pobliżu warsztatów komunikacji interpersonalnej. Zapewniam, że intelekt jest dla kobiet bardzo ważny. Zachęcam zatem do tego, by się Pan rozwijał, przeznaczył część swojej energii i frustracji na rozwój swojego potencjału, naukę, zdobywanie umiejętności, czytanie, rozwój własnych zainteresowań, może ćwiczenia fizyczne, pracę, czy wolontariat. Jest wiele możliwości. Związek ma wymiar fizyczny i intelektualny, emocjonalny. Proszę zmienić taktykę i skupić się na sobie, nie na technice podrywu. Jeśli motywacją jest głównie potrzeba fizycznego zaspokojenia, to z pewnością i takie możliwości są, zwłaszcza w Internecie. Związek to coś bardziej skomplikowanego. Nie ma w tym nic złego, że nie ma Pan partnerki, nie jest Pan jedyną osobą, która jeszcze nie znalazła. Im częściej spotykamy się z innymi ludźmi i im więcej mamy do zaoferowania - fizycznie, emocjonalnie i intelektualnie, tym możliwości są większe, ale zawsze jakieś są.

 Michał Sawicki
Michał Sawicki
Psycholog, Seksuolog, Psychoterapeuta
Warszawa
Szanowny Panie,
najlepiej udać się do psychologa lub psychoterapeuty. Podczas rozmowy może uda się znaleźć powód, dlaczego nie ma Pan obecnie wymarzonej partnerki. Być może to kwestia odpowiedniego czasu i miejsca i wkrótce pozna Pan kobietę dla siebie.

mgr Magdalena Synowska
mgr Magdalena Synowska
Psycholog, Terapeuta
Kraków
Szanowny Panie,
proszę poszukać w swojej okolicy grupy wsparcia dla osób samotnych, ewentualnie jakiejś fundacji w której mógłby Pan działać a przy okazji poznać wiele osób. Tak jak wcześniej pisałam, bardzo chciałabym Panu pomóc ale relacje to trudny temat. Ciężko się ich nauczyć a ja nie jestem specjalistą od portali randkowych.
Serdecznie pozdrawiam
Magda Synowska

mgr Magdalena Klimek
mgr Magdalena Klimek
Psycholog, Terapeuta
Piaseczno
Szanowny Panie,
satysfakcja z życia społecznego ma ogromne znaczenie dla każdego z nas, ma wpływ na jakość naszego życia. Rozumiem, Pana potrzebę nawiązania znajomości z kobietą.
Uważam iż w Pana przypadku można by było popracować nad kompetencjami społecznymi. Psycholog mógłby Panu pomóc w pokonaniu bariery nieśmiałości oraz spojrzeniu na siebie samego łaskawszym okiem. Kluczem do udanych relacji z drugim człowiekiem jest akceptacja siebie samego. Dzięki pracy z psychologiem, będzie miał Pan możliwość dostrzeżenia Swoich zalet i zaakceptowania wad oraz przećwiczenia sytuacji nawiązywania relacji.
Życzę powodzenia, pozdrawiam serdecznie.

mgr Beata Mazurek-Bugaj
mgr Beata Mazurek-Bugaj
Psycholog, Logopeda, Terapeuta
Sosnowiec
Drogi Panie, chęć posiadania kogoś bliskiego, jakiejś bliskiej znajomej, przyjaciółki, nawet może sympatii jest zupełnie naturalna i niezależna od zasobności portfela albo od wyglądu. Z pewnością ma Pan szereg atutów, cech,które spodobają się jakiejś kobiecie, a przynajmniej ją zainteresują. Może spróbowałby Pan poszukać miejsc, gdzie spotykają się single? Albo poprosić o rade i wsparcie kogoś zaprzyjaźnionego, życzliwego Panu? Można również skorzystać z konsultacji u psychologa. Czasem zbyt mało wierzymy we własne możliwości albo nie potrafimy dostrzec swoich mocnych stron. Niestety nie znam nikogo na Pana terenie, musi Pan poszukać gabinetu. Życzę powodzenia.

 Dorota Rychter
Dorota Rychter
Psychoterapeuta, Terapeuta, Psycholog
Częstochowa
witam, nie można udzielić rady, która rozwiąże pana problem opierając się o krótką informację przez internet. Proszę umówić się na wizytę do psychologa, który pomoże panu rozpoznać jakiego rodzaju ma pan problem. Pozdrawiam Dorota Rychter

dr Lucyna Golińska
dr Lucyna Golińska
Psycholog, Psychoterapeuta
Łódź
Proszę się zgłosić do poradni psychologicznej, zazwyczaj jest możliwość uzyskania pomocy w ramach NFZ. Czytając Pana wypowiedź sądzę, że korzystne byłoby dla Pana terapia w odpowiedniej grupie co pomogłoby Panu nabyć pewne umiejętności potrzebne w kontaktach z innymi, a także ułatwiło takie kontakty. Gdyby była trudność ze znalezieniem odpowiedniej grupy to może Pan uzyskać pewną pomoc w kontakcie indywidualnym. Powodzenia.

mgr Marzena Reszczyńska-Owczarek
mgr Marzena Reszczyńska-Owczarek
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Gdańsk
Dzień dobry,
Na to pytanie, nie ma konkretnej odpowiedzi. Należałoby się przyjrzeć z czym ma Pan trudności w nawiązywaniu relacji. Nie do końca rozumiem jakie ma Pan potrzeby, pisze Pan o tym, że chce mieć kobietę, kobiety...? Nie wiem, co miał Pan na myśli... Proszę udać się na konsultacje do psychologa i dokładnie opowiedzieć z czym ma Pan trudności i dlaczego tak się dzieje, że te znajomości są tylko przelotne.

Pozdrawiam
Marzena Reszczyńska-Owczarek
psycholog, psychoterapeuta

mgr Maja Chaudhuri
mgr Maja Chaudhuri
Psycholog, Seksuolog, Terapeuta
Warszawa
Dzień dobry! Opierając się na tym co Pan napisał, wydaje mi się niezwykle ważne aby rozpoczął Pan pracę nad swoim poczuciem własnej wartości (czyli tym jak Pan sam czuje się ze sobą, jak siebie akceptuje swój wygląd, sytuację materialną itp.), przekonaniami dotyczącymi kobiet, mężczyzn i relacji (np. czy kobietom zależy tylko na wyglądzie, pieniądzach, czy mężczyzna musi mieć pieniądze, na czym polega udany bliski związek itp.) oraz komunikacją i umiejętnościami społecznymi - czyli np. jak i oczym rozmawiać, jak się zachowywać wśród innych, jakie obowiązują normy w kontaktach. Zdecydowanie polecam konsultację z psychologiem - może Pan szukać pomocy prywatnie (np. tutaj w serwisie) lub państwowo w ramach NFZ. Jeśli w Pana miejscu zamieszkania nie ma specjalistów, może Pan także skorzystać z konsultacji psychologicznych online.

mgr Magdalena Siek
mgr Magdalena Siek
Psycholog, Psychoterapeuta
Łódź
Dzień dobry.
Proponuję, aby porozmawiał Pan na początek na ten temat z kimś z bliskiego otoczenia. Może z jakimś mężczyzną z rodziny lub zaufanym znajomym. Jeśli natomiast brakuje Panu kogoś takiego proszę spróbować umówić się na konsultację z psychologiem. Proszę porozmawiać na ten temat z lekarzem pierwszego kontaktu. Jeśli uzna to za konieczne skieruje Pana do psychologa. Jeśli nie będzie widział takiego medycznego wskazania może Pan znaleźć prywatny gabinet psychologiczny lub skierować się do jakiejś organizacji udzielającej bezpłatnej pomocy psychologiczne. Myślę, że znajdzie Pan taką pomoc w każdym większym mieście.
Powodzenia i pozdrawiam.

mgr Sylwia Wysocka-Sollich
mgr Sylwia Wysocka-Sollich
Psycholog, Psychoterapeuta, Logopeda
Gdańsk
Poznanie kogoś "bliżej" wymaga czasu i nieco naszego wysiłku. Nie jest prawdą, że znajomości spadają z nieba, jak w komediach romantycznych, choć oczywiście można też kogoś poznać przypadkiem. Łatwiej zacząć rozmowę z osobami o podobnych zainteresowaniach, stąd proponowałabym uczęszczanie w zależności od tego, co Pan lubi np. na siłownię, kursy gotowania itp. Poza tym warto szukać wielotorowo, czyli oprócz tego z uśmiechem rozpuścić wici wśród rodziny i znajomych, że szuka pan relacji:) I najważniejsze to się nie poddawać i nie zrażać po drobnych niepowodzeniach, dzięki nim właśnie nabywa Pan doświadczenia:)

mgr Elżbieta Węgrzyn
mgr Elżbieta Węgrzyn
Psycholog, Terapeuta
Lubin
Najlepiej gdyby Pan trafił do grupy osób podobnych do Pana wśród których będą kobiety/dziewczyny. Tam nauczy się Pan tego czego Pan potrzebuje .

 Michał Kasprzyca
Michał Kasprzyca
Psycholog, Psychoterapeuta
Wrocław
Witam,
Pomocna może się tu okazać wizyta u psychologa / psychoterapeuty. Takie konsultacje pomogłyby Panu odpowiedzieć na stawiane pytania.

Pragnie Pan relacji z kobietą / kobietami. Każda relacja oparta jest na wzajemnym dzieleniu się sobą - poglądami, żartami, wiedzą, bliskością i wieloma różnymi zasobami wnoszonymi do relacji.
Czy jest dla Pana jasne czym chce się Pan dzielić z poznawanymi kobietami?
Jakie są Pana silne strony? Jakie ma Pan hobby i umiejętności? Jakie plany na przyszłość, aspiracje, ambicje? Jakie są Pana słabości?

Wszystkie te aspekty Pana osobowości wnosić będzie Pan w swoje relacje z kobietami. Odpowiadając sobie dokładnie na te pytania będzie Pan jasno wiedział czym może i chce się z kobietą dzielić, a czym nie.
Z drugiej strony, dla kobiet Pana spotykających będzie jasne na co mogą przy Panu liczyć i czego się spodziewać w relacji z Panem.

Każdy z nas ma swoje unikatowe wartości, cechy charakteru i umiejętności. Każdy z nas jest na swój sposób niezwykły i niepowtarzalny.
Czy kobiety, które Pana poznają dowiadują się jakim niezwykłym jest Pan mężczyzną?

 Piotr Kucharzak
Piotr Kucharzak
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Gdynia
Szanowny Panie,

Mam wrażenie, że w Pana pytaniu jest sporo chaosu...
Niestety nikt nie da Panu gotowej odpowiedzi na to pytanie, bowiem to czy kobieta się Panem zainteresuje, zależy od wielu czynników. Jednym z nich mogą być preferencje rozmówczyni co do potencjalnego partnera, jego charakteru, usposobienia, aspiracji życiowych, jak i wyglądu. Kolejny czynnik, to to, w jaki sposób Pan zaczyna rozmowę, jakie tematy porusza z kobietą, jak i to czego Pan od jej osoby oczekuje. Pamiętajmy, że nikogo nie można do niczego zmuszać, także do wejścia w relację czy też do rozmowy.

Pozdrawiam

 Magdalena Pstrągowska
Magdalena Pstrągowska
Psycholog, Terapeuta
Gdynia
Witam,

Mam wrażenie, że pomocnym będzie dla Pana kontakt z psychologiem, który w trakcie terapii zaopiekuje się trudnościami jakie Pan zgłasza i razem będziecie szukać rozwiązania, sposobu na poprawę Pana samopoczucia.

Pozdrawiam, Magdalena Pstrągowska

mgr Ewa Grochulska
mgr Ewa Grochulska
Psycholog, Psychoterapeuta
Bielsko-Biała
Witam serdecznie. Problem to poczucie wartości .... Na tak postawione pytania nie ma dobrej krótkiej odpowiedzi. Polecam wizytę u psychologa.

mgr Wojciech Kopytek
mgr Wojciech Kopytek
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Żyrardów
Sugeruje udać się na terapię. Musi Pan zmienić spostrzeganie samego siebie oraz innych osób.

mgr Adam Konrad Lewanowicz
mgr Adam Konrad Lewanowicz
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
Warszawa
Ciężko odpowiedzieć Panu na tak złożony problem przez internet, bez przeprowadzenia dokładnego wywiadu itd. Jedno jest pewne , trzeba popracować nad Pana zasobami , wygrzebać je z wewnątrz Pana. I jeszcze jedna rada .... Bądź sobą , nie graj. Zapraszam na konsultacje u mnie w gabinecie , niestety widzę , że jest Pan z Lublina co sporo utrudnia, więc może ktoś lokalny ? Trzymam za kciuki za całą sytuacje , czasem warto poczekać by spotkać kogoś wartościowego na swej drodze, ponieważ czasem to wybór na całe życie :)

 Dagmara Mętel
Dagmara Mętel
Psycholog, Psychoterapeuta
Kraków
Dzień dobry, z Pana zapytania trudno jest określić, czego pan potrzebuje. Pisze Pan, że jest nieśmiały, ma trudność z nawiązaniem rozmowy z kobietą, także przez internet. Nie ma gotowych recept na to, jak rozmawiać z kobietami i na co zwrócić uwagę. Kobiety są różne i nie ma jednego, niezawodnego sposobu na nawiązanie znajomości. Sądzę, że lepsze zrozumienie przyczyn Pana trudności w kontakcie z kobietami pozwoli Panu przełamać tę blokadę. Kwestia ta jest jednak złożona, więc zachęcam Pana do udania się na konsultację do psychologa lub terapeuty. Pozdrawiam!

 Magdalena Muszyńska
Magdalena Muszyńska
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Zielona Góra
Samotność jest na pewno dużym problemem i powodem cierpienia, bo potrzeby miłości, bliskości, akceptacji to jedne z podstawowych ludzkich potrzeb. Pierwszym krokiem do ich zaspokojenia w Pana przypadku wydaje mi się przeformułowanie przekonań zarówno na temat kobiet – czy na pewno wszystkie kobiety zwracają uwagę tylko na zawartość portfela, samochód i wygląd zewnętrzny, jak i samego siebie. Zamiast koncentrować się wyłącznie na tym, czego Pan –według własnej oceny- nie posiada lub posiada w ograniczonym zakresie, warto skoncentrować się na posiadanych zasobach – co Pan ma do zaoferowania kobiecie, np.: miłość, troskę, lojalność, pomysły na ciekawe formy spędzania czasu itp. Warto też określić, czego Pan oczekuje od kobiety i związku. W pracy nad tymi zagadnieniami może być pomocna terapia indywidualna.
Z kolei w procesie terapii grupowej mógłby Pan uczyć się nawiązywania relacji i zasad komunikacji z ludźmi. Zebrałby Pan również istotne informacje zwrotne na swój temat, jak inni ludzie Pana odbierają, być może lepiej niż się Panu wydaje. Grupy terapeutyczne prowadzone są w Poradniach Zdrowia Psychicznego i na Dziennych Oddziałach Psychiatrycznych /do obu miejsc wymagane skierowanie od lekarza/. W Miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej czy centrach aktywizacji osób bezrobotnych czy niepełnosprawnych odbywają się czasem programy rozwijające kompetencje społeczne treningi komunikacji.
Na co dzień może Pan ćwiczyć wchodzenie w relację poprzez nawiązywanie kontaktu wzrokowego z mijanymi osobami, wymienianie uśmiechu, zadawanie pytań o drogę, godzinę. Może taka krótka rozmowa z czasem przerodzi się w coś dłuższego. Warto też określić swoje zainteresowania i poszukać grupy osób, która ma podobne. Z osobami o podobnych zainteresowaniach zawsze łatwiej znaleźć wspólny temat.
Życzę powodzenia w próbach wprowadzania oczekiwanych zmian w swoim życiu,
Magda Muszyńska

Może Pan pójść do psychologa

mgr Irena Mielnik-Madej
mgr Irena Mielnik-Madej
Psycholog, Terapeuta
Kraków
Witam Pana Serdecznie,

Może zacznę od tego...

Ma Pan w każdej chwili dostępną moc, moc która jest w Panu - wystarczy, że się Pan uśmiechnie...
Okazuje się, że uśmiech jest jednym z najprostszych i równocześnie najskuteczniejszym sposobem na zaprezentowanie swojej pozytywnej postawy i energii.
Jest to proste i naturalne narzędzie, a jakże magiczne.
Kiedy się tylko Pan uśmiechnie, Pana organizm uwolni endorfiny do mózgu, aby poprawić Pana samopoczucie, a reszta zadzieje się zgodnie z Pana planem...

Pomocna byłaby dla Pana praca nad poczuciem własnej wartości.

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu, na Skype.

Życzę Panu tylko wartościowej i pięknej relacji,
Irena Mielnik-Madej

 Elżbieta Grabarczyk
Elżbieta Grabarczyk
Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Niewykluczone, że problem leży w pana niskim poczuciu własnej wartości oraz braku umiejętności interpersonalnych, które ułatwiałyby osiągnięcie celu w postaci nawiązania znajomości z dziewczyną. I nad tymi kwestiami warto popracować podczas psychoterapii. W takich sytuacjach rekomendowania jest terapia grupowa, aby owe umiejętności poćwiczyć w bezpiecznych warunkach grupy terapeutycznej.

 Ewa Kowalska
Ewa Kowalska
Psycholog
Łódź
Może wizyta u psychologa i przyrzenie się temu, co i dlaczego " nie gra" ? Zapraszam na konsultację.

 Eulalia Kłębek-Gołda
Eulalia Kłębek-Gołda
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Bielsko-Biała
Wykazac zainteresowanie

Witam. Proponuję znaleźć psychologa lub psychoterapeutę w pobliżu zamieszkania. Korespondencyjnie nie da się rozwiązać problemu. Najlepiej poznawczo-behawioralnego. Uważam też, iż w przypadku Pana problemu zasadną by była terapia grupowa. Pozdrawiam.

mgr Magdalena Rypina (Jędrosz)
mgr Magdalena Rypina (Jędrosz)
Psycholog, Psychoterapeuta
Szczecin
Warto zgłosić się do Środowiskowego Domu Samopomocy albo do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie aby nauczyć się m. in. jak nawiązywać pierwszy kontakt z osobą płci przeciwnej

mgr Monika Chajdas
mgr Monika Chajdas
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
Katowice
Z Pana listu wynika,że ma Pan trudności w nawiązywaniu relacji z kobietami, jak również trudności w ocenie i postrzeganiu siebie, a może i również innych. Kiedy Pan pyta jak rozmawiać z kobietami, dziewczynami to to pytanie wydaje się być bardziej złożone. Zależy czego Pan potrzebuje, na czym Panu zależy, co utrudnia Panu kontakty? Myślę, że w indywidualnym kontakcie ze specjalistą będzie Pan mógł przyjrzeć się tym potrzebom.
Może Pan skorzystać z usług psychoterapeutów w gabinetach psychoterapeutycznych, bądź zgłosić się do poradni zdrowia psychicznego w celu odbycia konsultacji, rozmowy, na której będzie mógł Pan opowiedzieć o swoich trudnościach i przy pomocy specjalisty podjąć decyzję na temat kolejnych kroków.
pozdrawiam.

 Paulina Dąbrowska
Paulina Dąbrowska
Psycholog, Psychoterapeuta, Diagnostyk
Malbork
Dzień dobry. Zachęcam Pana do spotkania z psychologiem/ psychoterapeutą, ponieważ z tego, co Pan pisze można wywnioskować, że ma Pan problem z niskim poczuciem własnej wartości. Wydaje się, że swoją wartość widzi Pan tylko przez pryzmat fizyczności i majętności, a przecież dla kogoś może mieć Pan wiele innych, ważniejszych zalet. Dodatkowo korzysta Pan z mechanizmu nadmiernej generalizacji pisząc, że kobiety (w domyśle "wszystkie") patrzą wyłącznie na wygląd, bądź zasobność portfela, a przecież są również takie kobiety, dla których liczy się wnętrze. Prawdą jest, że nie znając kogoś bliżej mamy tendencję do powierzchownej oceny, co determinuje, czy daną osobę chcemy poznać bliżej, jednak często te sądy ulegają modyfikacji po bliższym poznaniu zarówno in plus jak również in minus. Zachęcam Pana do skorzystania z konsultacji u specjalisty i wspólnego bliższego przyjrzenia się Pana trudności. Tylko wnikliwy ogląd potencjalnych przyczyn Pana problemu pozwoli na podjęcie próby dokonania zmian. Z niskim poczuciem własnej wartości można skutecznie walczyć :). Pozdrawiam serdecznie - powodzenia ! Paulina D.

 Grzegorz Kupriańczyk
Grzegorz Kupriańczyk
Psycholog
Biała Podlaska
Pozdrawiam

 Tomasz Czyżewski
Tomasz Czyżewski
Psycholog, Psychoterapeuta
Łomża
Trudno doradzić w dwóch zdaniach jak ma Pan sobie radzić. Najlepiej skorzystać z porady psychologicznej, co wiązałoby się z kilkunastoma sesjami takiej pomocy. Psycholog powinien bardziej szczegółowo rozpoznać Pan trudności i pomóc je Panu przełamywać.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.