problem z naczynkami w nosie

4 odpowiedzi
Witam,

Szukam lekarza, miejsca gdzie mogłabym zamknąć naczynka w nosie ...
Od dzieciństwa mam problemy z powodu lejącej się krwi z nosa. ( czasem leci z lewej dziurki czasem z prawej )
Teraz mam 27 lat wystarczy że będę trochę zmęczona , a nawet lekko uderzę się w nos... już nie mówiąc jak jestem chora .. od razu leci mi krew z nosa .
Jadłam rutinoscorbin stosowałam rożnego typu maści ale to nie pomaga ! :(

Mam problemy z naczynkami na całym ciele ale chciałabym sią zająć najpierw nosem.

W połowie stycznia będe w Polsce około 1,5 tyg Czy jestem w stanie to załatwić w takim krótkim okresie czasu ?
Gdzie na terenie Katowic, Sosnowca, Jaworzna itp mogłabym to zrobić

Dziękuję za odpowiedź !

Karolina
Witam. Proszę Panią o kontakt telefoniczny, celem umówienia się na wizytę. Czasu jest faktycznie mało, ale najpierw muszę dokładnie ocenić pani problem zdrowotny oraz stan błony śluzowej nosa. Od oceny ogólnego stanu zdrowia i lokalizacji miejsca krwawienia zależy wybór metody leczenia. Pozdrawiam. Numer telefonu jest dostępny na mim profilu. Możemy również umówić się w Katowicach. Zapraszam.
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Przepraszam ale nie wiem . Ja pracuję w okolicach Lublina . Proszę zadzwonić do Tourmedica to Pani poszukają w tamtych okolicach kogoś kompetentnego i z odpowiednim sprzętem .Pozdrawiam
Nie nam nikogo, kogo miałbym polecić Pani we wspomnianym regionie.
Pozdrawiam,
Prof. A. Krzeski
Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności konieczna ocena rynoskopowa - w zależności od obrazu klinicznego - różne metody terapeutyczne :
Metody najprostsze - przyżeganie przy użyciu 40 % AgNO3, termoablacja bipolarna.
Alternatywą dla tradycyjnych metod leczenia są zabiegi zamykania poszerzonych naczyń przegrody nosa z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń wysokoenergetycznych Lasera diodowego, Koagulatora fotonowego, plazmy argonowej.
Zabiegi trwają krótko, są wykonywany w znieczuleniu miejscowym a po ich przeprowadzeniu można z reguły od razu udać się do domu. Ich efektem jest z reguły całkowite wyeliminowanie lub znaczne zmniejszenie częstości krwawień z nosa.
Koagulator fotonowy to obecnie jedno z najnowocześniejszych urządzeń do zamykania krwawiących naczyń i likwidowania krwawień z nosa. W trakcie zabiegu odczuwane jest jedynie przez moment niewielkie pieczenie choć i to zdarza się rzadko.
Do laserowego zamykania naczyń zastosowanie znajduje najczęściej specjalny laser diodowy, którego energia pochłaniana jest głównie przez naczynie, a w znacznie mniejszym stopniu przez tkanki przylegające - dzięki temu w metodzie tej minimalizuje się potencjalne działania niepożądane. Promień lasera diodowego jest silnie pochłaniany przez hemoglobinę zawartą w krwi znajdującej się w danym momencie w naczyniu dzięki czemu nagrzewa się właśnie naczynie a nie okoliczne tkanki. Po pewnym czasie naczynie włóknieje i zanika.
W wybranych przypadkach podobne efekty uzyskać można stosując zamiast podgrzania silne ochłodzenie patologicznie poszerzonych naczyń czyli krioterapię (kriochirurgię),
Pozdrawiam serdecznie!

W przypadku pytań/wątpliwości, ukierunkowania dalszego leczenia proszę o kontakt!

Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl