Problem z moim byłym chłopakiem

5 odpowiedzi
Witam , rozstałam się nie dawno z moim chłopakiem . Powodem rozstania było że po miesiącu przestał już coś do mnie czuć , że nam się nie układało powiedział mi to w płaczu , nie chciał żebym cierpiała ale jednak cierpię bo powiedział że nie ma powodu sam tak od siebie nasze uczucie zanikło i chce się ze mną przyjaźnić bo bardzo mi lubi ? Mówi że ma dużo problemów , i nie chce sobie dokładać kolejnego problemu czyli naszego rozstania , codziennie dzwoni do mnie jak do przyjaciółki i pyta jak tam ? nie mogę powiedzieć kiepsko bo nie chce tego słuchać :( Ale czuje że nie powiedział całej prawdy i że jakiś powód rozstania musi być? A on mi nie mówi o swoich problemach :( Nie rozumiem jak można się odkochać po miesiącu jeżeli byliśmy razem rok . Jeszcze trzyma nasze zdjęcia na portalu społecznościowym. Nie wiem co mam o tym myśleć , jaki mogł by być powód tego . Serdecznie pozdrawiam.
jaki powód? trudno powiedzieć. Być może jakiś był, albo po prostu minęło zauroczenie, zakochanie...To mimo wszystko nie są trwałe uczucia. Czy uda wam się pozostać na stopie przyjacielskie? To też trudno powiedzieć. nie wiem jakie są Wasze codzienne relacje, czy codzienne zajęcia Was łączą. Jeśli tak, to może z czasem wszystko się wyjaśni i poukłada. Psycholog może pomóc ew, jeśli nie będzie sobie Pani mogła poradzić z uczuciami, emocjami. Zapraszam, jeślii uzna Pani ,że potrzebna pomoc.

Myślę, że intuicja dobrze Pani podpowiada, że reguły gry są dziwne. Może czas zadać sobie pytanie czy naprawdę chcę utrzymywać kontakt z kimś kto nie jest ze mną szczery? Co by było gdybyście byli razem dalej i przytrafiłoby się komuś z Was nieszczęście to czy mogłaby Pani polegać na kimś kto nie mówi prawdy. Dla mnie ten chłopak umywa ręce od odpowiedzialności za swoje czyny, rozstanie zranienie Pani i pod przykrywką "dobrego" podtrzymuje kontakt z Panią. Myślę że dla Pani taki kontakt jest trudny bo nie może Pani przeżyć żałoby po związku ani poszukać nowej osoby. Tkwi Pani w zatrzymanych uczuciach a to jest jedna z najtrudniejszych psychologicznie dla człowieka sytuacji. Powodzenia w podejmowaniu decyzji!!!
Dzień dobry. Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, co mogło kierować Pani byłym chłopakiem i co on czuje. Tylko on może to Pani przekazać. Przypuszczam, że z Pani strony wejście z nim w relację tylko przyjacielską, z pominięciem rozmowy na temat tego, jak Pani jest przykro i bez wyjaśnień z jego strony jest zbyt bolesne. Może nadszedł czas, by zadbać bardziej o siebie?
Dzień dobry, długo zastanawiałam sie co Pani odpisać. Nie wiem jakie powody takiego zachowania ma Pani chłopak. Najlepiej byłoby jego zapytać o powody rozstania. Pani powinna sie zastanowić, czy utrzymywanie kontaktu, "przyjaźnienie sie" z nim jest dla Pani dobre. Może na jakiś czas warto się odsunąć, zdystansować i zastanowić się co jest ważne.
Pozdrawiam
Joanna Borowczak
Witam, nie bardzo rozumiem jakiej pomocy Pani ode mnie oczekuje. Nie wiem dlaczego Pani chłopak postanowił zakończyć związek i nie wiem do czego ta wiedza jest Pani potrzebna. Często tak bywa, że ludzie się poznają zakochują a gdy minie zauroczenie z jakichś powodów nie chcą dalej kontynuować związku. To nie musi być Pani wina, powody mogą być różne i nawet partner może nie być wszystkich świadomy. Nie bardzo wiem również jakie są Pani odczucia w tej dość trudnej sytuacji. Wszystko komplikować może ambiwalentna i niezdecydowana postawa byłego chłopaka, utrudniająca pogodzenie się ze stratą i poukładanie sobie wszystkiego od nowa. Trudno jest coś doradzać, bo nie bardzo wiem jak przeżywa Pani tę sytuację. Proszę zastanowić się co pani czuje i jak wyobraża sobie dalszą znajomość i tym się kierować. Być może nie odpowiada Pani forma kontaktów jakie narzucił były chłopak, nie musi się Pani na nie godzić. Czasami, gdy czegoś nie da się naprawić lepiej to zostawić. W takiej sytuacji może pomóc rozmowa z przyjaciółką. Na pewno jakiś czas będzie Pani ciężko i wsparcie bliskich może być cenne. Gdyby jednak miała Pani poczucie, że nie jest w stanie poradzić sobie w tej sytuacji można rozważyć wizytę u psychologa. Życzę siły Dorota Rychter