Problem z filmami porno i masturbacją

7 odpowiedzi
Witam serdecznie..
Chciałabym zapytać o problem Mojego chłopaka a dokładniej ok. roku temu odkryłam, że na jego komputerze w historii przeglądania jest pełno linków do filmów porno...zapytałam go o to a On na początku mnie okłamał, iż nie ogląda "takich" filmów, jednak powiedziałam o historii przeglądarki, przyznał się do oglądania ich kilka razy i obiecał nie robić tego więcej, bo zna Moją opinie o przedmiotowym traktowaniu kobiet w tego typu produkcjach...jednak po kilku miesiącach znów w historii było kilka linków do filmów zapewne zapomniał ich usunąć, nie pytałam go o nie, ale sam się domyślił, że coś jest nie tak i sam się przyznał do oglądania.To co powiedział mi przy okazji przeszło Moje oczekiwania ogląda filmy od ok. 14 lata i do tego regularnie się masturbuje...powiedział, że wie iż ma z tym problem, że będzie ze sobą walczył i ja mu wierzę ale nie wiem jak mu pomóc w tej walce?????Bardzo mnie dotyka jego PASJA do filmów porno Jeżeli robił coś tak długo to sam sobie nie poradzi...wspomnę jeszcze o problemach w życiu intymnym, ponieważ bardzo szybko dochodzi do finału i to zapewne też problem filmów tak mi się wydaje ????Proszę o jakieś wskazówki co zrobić , by sobie pomóc
Nie ma prostego przełożenia pomiędzy oglądaniem filmów pornograficznych, a "szybkim dochodzeniem do finału". Jedno z drugim nie musi mieć nic wspólnego. Podobnie, jeśli chodzi o masturbację. Sama w sobie nie jest niczym złym. Oczywiście trzeba się zastanowić, dlaczego mężczyzna będący w związku seksualnym jednak regularnie się masturbuje. Powody także mogą być różne. Wpływ (negatywny) filmów pornograficznych na rozwój psychoseksualny może wystąpić lub nie. Ich oglądanie może, ale nie musi powodować kłopotów w sferze seksualnej. W opisanej przez Panią sytuacji zaznacza się (w mojej ocenie) jeden najważniejszy wątek - jest to wpływ oglądania filmów pornograficznych przez Pani partnera na Panią i Państwa relację. Partner z jakichś powodów owe filmy ogląda, a Pani życzyłaby sobie, aby tego nie robił. W związku z tym polecam konsultację seksuologiczną pary, a nie indywidualną Pani partnera. Niezbędne jest zbadanie Państwa relacji, nie ma bowiem jednej prostej wskazówki w podobnej sytuacji, którą mógłbym przekazać wszystkim parom mającym podobne kłopoty.

Dzieñ dobry,
niestety muszę Panią zmartwić informacją, że kłopot ma Pani partner nie Pani. W związku z tym tylko on może coś z tym zrobic. Proponowałabym by umówił sie na wizytę do seksuologa i podjął terapię.
Pozdrawiam
Dzień dobry. Zgodnie z wiedzą seksuologiczną, sporadyczne oglądanie pornografii, nawet będąc w stałym związku, nie jest nieprawidłowe. Problem pojawia się wtedy, gdy masturbacja przy pornografii jest stałym sposobem rozładowania popędu, mimo posiadania partnerki, która chciałaby współżyc. Może to świadczyć nawet o uzależnieniu i przyczynia się do powstania problemów seksualnych w związku. Jeśli Państwo widzą taki problem, to zalecam wizytę u seksuologa, w celu omówienia trudności, ustalenia jej przyczyn i nasilenia a następnie ustalenia, czy Pani chłopak może poradzić sobie z problemem sam, czy wymaga pomocy specjalisty.
Dzień dobry, jak rozumiem to zwraca się Pani z prośbą o pomoc Państwu. Czytając jednak Pani list to wyobrażam sobie, że tematem kluczowym w Waszej relacji jest problem Pani chłopaka. Myślę więc, że to on przede wszystkim powinien szukać pomocy w tej kwestii u seksuologa bądź psychoterapeuty - może nawet uzależnień, jeżeli to co robi nosi znamiona uzależnienia.
Jednym słowem warto, aby to on, a nie Pani na tym etapie szukał pomocy.
Tak jak sobie to wyobrażam, to najbardziej pomocne byłoby okazywanie mu zrozumienia i wsparcia; jednak bez brania jego odpowiedzialności za podjęcie działania w kwestii problemu który go nęka.
Mam nadzieję, że mogłam być pomocna. Gdyby Pani potrzebowała wsparcia dla siebie - to zapraszam do kontaktu !
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Powinniście OBOJE pójść do seksuologa-psychologa zajmującego się uzależnieniami.
Mało prawdopodobne, żeby sobie Partner sam poradził z problemem.
Także pomoc terapeuty będzie mało skuteczna, jeśli nie będzie współpracy z Panią.
Zachęcam do cierpliwości, ale do konsekwencji. Podkreślem, że ważny jest kontakt z terapeutą. Pacjenci z tego typu problemami stosują psychologiczne mechanizmy obronne, samooszukują się, manipulują...
Ale warto powalczyć o zdrowie seksualne oraz harmonię w związku!
Życzę powodzenia Państwu i pozdrawiam. JW, blog.seksuologia.com, Poznań.
Dzień dobry,
z tego co Pani opisuje wygląda na to, że Pani chłopak uzależnił się od pornografii i masturbacji. Pani pomoc, a przede wszystkim wsparcie na pewno będzie konieczne, ponieważ proces leczenia, jest długotrwały i niezbędne będzie podjęcie leczenia u seksuologa zajmującego się tą formą uzależnienia.
Bez pomocy specjalisty niestety Pani chłopak nie będzie sam w stanie wyjść z nałogu.
Pozdrawiam i trzymam kciuki
Witam, pacjenci coraz częściej zgłaszają się z problemem uzależnienia od pornografii, tematyka ta staje się też popularna w mediach. Pornografia silnie wpływa na postawy w życiu intymnym, jest mocno uzależniająca I oddziaływuje na życie emocjonalne. O uzależnieniu możemy mówić kiedy korzystanie z materiałów pornograficznych jest jedyną I niezbędną formą aktywności do uzyskania podniecenia seksulnego. Nie można jednak mówić o patologii jeśli korzysta się z pornografii np. w ramach gry wstępnej czy masturbacji aby uzyskać odpowiedni stan podniecenia. Problem pojawia się kiedy pornografia zastępuje wszystko to z czym związane jest życie intymne. Po pierwsze zachecam do szczerej I odwaznej rozmowy z partnerem na temat tego co dzieje sie u was w zwiazku I jak sie z tym macie. Być może aby poradzić sobie z trudnościami, których doświadczacie niezbędne będzie podjęcie terapii. Często okazuje się, że wsparcie partnera w procesie terapeutycznym jest bardzo przydatne! Zachęcam do kontaktu! Pozdrawiam