problem na tlr nerwowym

8 odpowiedzi
Witam. Mam problem z emocjami nerwami itp.Kiedy dziecko się przeziębi kichnielub ma katar,ja wymyślam sobie co będzie dalej . Nie mogę spać ,kupuję leki,chce mi się wymiotować.Nie wiem do jakiego lekarza się udać po pomoc?
Opisane objawy najprawdopodobniej dotyczą podłoża psychosomatycznego, dlatego serdecznie polecałabym wizytę u wykwalifikowanego psychoterapeuty. Pozdrawiam.

Witam, młodzi rodzice często bardzo martwią się o swoje dzieci. Jednak jeśli dostrzega Pani, że to martwienie się wymyka się spod kontroli i nie koniecznie ma swoje uzasadnienie w tym, co się rzeczywiście dzieje, to warto skonsultować swój niepokój z psychoterapeutą. Myślę, że Pani wielkie pokłady opiekuńczości i troski mogą być pięknym darem dla dziecka i nie powinny być udręką dla Pani, ani czymś co utrudnia codzienne funkcjonowanie.
Myślę,że psycholog mógłby Pani pomóc, bo problem leży w nadmiernym lęku, przecenianiu zagrożenia, negatywnym, lękowym interpretowaniu rzeczywistości. Jeśli ma Pani możliwość przyjścia do mnie,to zapraszam .
Wiatm Panią
W przyepdku Pani problemów lekarz psychiatra, który zleci odpowiednią fanakoterapię bedzie najodpowiedniejszy. Polecam też psychoterapię, która pozwoli Pani zapanować nad lękiem. Pozdrawiam Alicja Giezek
Problem który pani opisuje niesie cierpienie, pocieszające jest to że szuka pani rozwiązania i pomocy. To znaczy że jest w pani wystarczająco wiary że obecny zły stan można zmienić i może być inaczej, ze może pani czerpać radość i czuć się spokojna w miejsce obaw i martwienia się o dziecko. Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą. Pozdrawiam panią i życzę powodzenia Bartosz Lamch
Witam, sugeruję złożenie wizyty psychoterapeucie. Z tego co Pani pisze można przypuszczać, że chodzi o tzw. myśli katastroficzne. Jest to to dosyć męczący i poważny problem dlatego nie powinna Pani zwlekać. 19.11. miałbym wolny termin. Na razie radziłbym
Pani założyć dzienniczek, w którym powinna Pani notować tego rodzaju myśli i wydarzenia, które po nich nastąpiły. Pozdrawiam serdecznie
Witam, proponuję umówić wizytę do psychoterapeuty. Rozmowa na temat objawów oraz ich przyczyn może być początkiem rozwiązania problemu. Pozdrawiam Magdalena Skotnicka psychoterapeuta
Witam,
Rozumiem, że Pani dziecko jest jeszcze niemowlakiem.
Doradzam skorzystać z pomocy sprawdzonego lekarza pediatry. Wsparcie dobrego specjalisty pomoże Pani lżej się poczuć.
Jeśli zauważa Pani u siebie oznaki depresji poporodowej proszę skontaktować się z psychoterapeutą lub lekarzem psychiatrą.
Bardzo dużą pomocą mogą się okazać wskazówki innych matek. Otoczenie się kobietami, które przeszły okres niemowlęctwa u swoich dzieci da Pani wsparcie emocjonalne oraz cenne informacje dotyczące pielęgnacji.
Proszę poszukać wsparcie. Izolowanie się z problemami bez pomocy z zewnątrz jest dla Pani niekorzystne.
Trzymam kciuki.