Powiększony prawy migdal

4 odpowiedzi
Od długiego czasu mam powiekszony prawy migdał . bylam u laryngologa poniewaz lecze sie na przewlekle zapalenie zatok i jakby tego nie zauwazyl ale zaczelam czytac o tym i powiekszenie jednego migdala czesto jest przyczyna nowotworu i juz sie denerwuje (mam nerwice lękową) . dodam ze mam wszystkie ósemki znaczy ciągle rosną . pomocy
Witam serdecznie.
Konieczna pełna ocena kliniczna. Asymetria migdałków podniebiennych zdarza się w populacji dosyć często.
W przypadku pytań / wątpliwości proszę o kontakt.
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl

Proszę zachować spokój, a przy najbliższej wizycie u laryngologa proszę zwrócić jego uwagę i na powiększony jednostronnie migdałek. Przekonany jestem, że to jest taka uroda migdałka, zważywszy, że choruje Pani na zapalenie zatok.
Pozdrawiam,
Prof. A> Krzeski
Może to być objaw tylko przewlekłego stanu zapalnego ale wskazane jest obejrzenie migdałka przez laryngologa i w razie jakichkolwiek wątpliwości pobranie wycinka i bad hist-pat a jeśli ewidentnie podejrzany migdał to można rozważyć operacyjne usunięcie w całości i zbadanie hist-pat
Pozdr
Stanisław Nitek
Proszę pojść do laryngologa i poprosic o badanie migdałka również palapcyjne oraz zdecyduje wówczas czy konieczna jest inna diagnostyka np OB, morfologia itp.