Potrzebuję pomocy specjalisty, ale nie umiem zdobyć się na wizytę. Już kilkakrotnie umawiałam się na

6 odpowiedzi
Potrzebuję pomocy specjalisty, ale nie umiem zdobyć się na wizytę. Już kilkakrotnie umawiałam się na wizyty, ale ostatecznie je odwoływałam, bojąc się pójść. Podejrzewam u siebie fobię społeczną i/lub osobowość unikającą i/lub depresję, jestem strasznie zamknięta w sobie i lękliwa i ciężko mi się otworzyć, czy uwierzyć, że uda mi się trafić na kogoś, kto mi pomoże, mam negatywne nastawienie, że to i tak się nie uda, nic nie da. Już kiedyś byłam u psychiatry, dostałam leki przeciwdepresyjne i nic one nie dały, co tylko zwiększyło moje negatywne myślenie. Mam też problem z podejmowaniem decyzji, więc sam wybór specjalisty mnie przerasta. Nie wiem co robić, nienawidzę swojego życia i siebie i wiem, że potrzebuję pomocy, a jednocześnie nie umiem się zdobyć na wizytę u psychologa/psychoterapeuty.
Dzień Dobry. Warto walczyć o siebie pomimo przeszkód. Jeśli przepisane leki nie działają należy porozmawiać o tym z lekarzem, być może trzeba wprowadzić jakąś modyfikację do Pani leczenia, ale o tym zadecyduje lekarz. Czasami tak się niestety zdarza i nie warto od razu się poddawać. Jeśli chodzi o psychologa to ważne jest jak Pani czuje się w kontakcie z tą osobą, czy ten kontakt daje Pani poczucie bezpieczeństwa. Skuteczność terapii oparta jest głównie na relacji, konkretne techniki mają mniejsze znaczenie. Warto umówić się na wizytę z dnia na dzień, żeby nie pozostawiać sobie za dużo czasu na stresujące myślenie. Może towarzystwo kogoś bliskiego ułatwi dotarcie na wizytę. Życzę odwagi i trzymam kciuki.

Dzień dobry. Fakt, że kilkukrotnie umawiała się Pani na wizyty, świadczy o tym, że to dla Pani bardzo ważne, aby uporać się ze swoim problemem. Rozumiem, że wiele Panią kosztuje dokonanie wyboru i odważenie się, by porozmawiać z obcą osobą o swoich problemach. Proszę się zastanowić, co by Pani pomogło zmniejszyć dyskomfort na tyle, by jednak przełamać się i zjawić się na umówionym spotkaniu. Gorąco zachęcam, by spróbować psychoterapii. Pierwsze spotkanie nie musi być zobowiązujące, dopiero po wstępnej rozmowie może Pani podjąć decyzję, czy chce Pani przyjść do psychoterapeuty ponownie. Proszę też pamiętać, że terapeuta jest w gabinecie dla Pani - aby Pani pomóc przezwyciężyć problemy, o których Pani pisze. Rozumiem, że to dla Pani bardzo stresujące, proszę jednak rozważyć koszty oraz zyski płynące zarówno z udania się do specjalisty, jak i z pozostawienia spraw tak jak są obecnie - na tej podstawie być może łatwiej będzie Pani podjąć decyzję. Pozdrawiam i trzymam za Panią kciuki.
Proszę spróbować ponownie, ale tym razem udać się do psychologa lub psychoterapeuty. Włączenie do leczenia środków farmakologicznych ordynowanych przez psychiatrę jest bardzo dobrym pomysłem, ale sądzę, że w Pani przypadku lepiej będzie zacząć od wizyty u psychoterapeuty. Jeśli trudno Pani wyjść do gabinetu może spróbuje Pani wziąć udział w sesji przez internet?
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!
Sugeruję wizytę: Sesja indywidualna wideo przez internet - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Bez zrobienia pierwszego kroku nie da się sobie pomóc , natomiast samo zadanie pytania na formum można traktować właśnie jako swój pierwszy krok. Ludzie boją się zmian , boją się wyjść z "pozornej" strefy komfortu, ale by było lepiej potrzebne są zmiany, jest takie przysłowie "kto nie ryzykuje, nie pije szampana" i coś w tym jest.... Zapraszam do siebie na konsultacje, będziemy pracować z motywacją, celami , jak do nich dojść i efektami celów :))
Dzień dobry,
Jestem przekonana, że warto próbować. Nie szkodzi, że do poprzednio umówionych wizyt nie doszło. Może wręcz warto zapisać się ponownie do tej samej osoby, skoro wcześniej na nią się Pani już zdecydowała?Psycholodzy i psychoterapeuci, jako osoby które zawodowo zajmują się pracą z różnego rodzaju trudnościami, rozumieją, że lęk może utrudniać przyjście na spotkanie. Trzymam kciuki.
Pozdrawiam,
Ewa Kaczorkiewicz
Samo napisanie tej wiadomości jest już Pani wyborem i chęcią przyjrzenia się tym trudnością. Warto zrobić kolejny krok i zapisać się na terapię do specjalisty z którym będzie mogła Pani w bezpiecznej atmosferze i wsparciem podzielić się tymi trudnościami i zobaczyć w czym tkwi problem i móc sobie lepiej z nim radzić w przyszłości. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk