Potrzebuję pomocy dobrego psychologa rodzina mi się wali. Najlepiej nfz.

5 odpowiedzi
Potrzebuję pomocy dobrego psychologa rodzina mi się wali. Najlepiej nfz.
Dzień dobry. Bezpłatną pomoc psychologiczną można uzyskać w poradni zdrowia psychicznego. Aby omówić się na wizytę do psychologa, wymagane jest skierowanie od lekarza psychiatry lub rodzinnego. Wówczas można poprosić w poradni o wyznaczenie terminu u psychologa. Zachęcam również, by zorientować się, czy w okolicy przyjmuje jakiś psycholog lub psychoterapeuta w gabinecie prywatnym - warto zapytać go o ceny i zalecaną częstotliwość spotkań oraz omówić kwestie płatności za sesje. W razie nagłych przypadków można kontaktować się z ośrodkiem interwencji kryzysowej w danym mieście - tam można skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej. Pozdrawiam.

Witam,

Poradnia Zdrowia Psychicznego -> skierowanie od lekarza innego niż psychiatra nie jest akceptowane przez NFZ od początku 2017r i dlatego należy najpierw udać się do psychiatry po skierowanie do psychologa. Najlepiej zrobić to w tej samej poradnii do której potem udamy się do psychologa. Jeżeli psycholog jest psychologiem klinicznym to wówczas nie jest potrzebne skierowanie od psychiatry. Do psychiatry natomiast nie jest potrzebne skierowanie. Proszę udać się do poradni i zapytać jakie są warunki.
Wydziału Interwencji Kryzysowej -> w tej instytucji są psycholodzy i nie jest potrzebne skierowanie aby się do nich umówić.
Fundacje -> często w miastach są fundacje w których psycholodzy świadczą darmową pomoc. Warto sprawdzić w internecie, czy w okolicy jest taka możliwość.
Gabinety Prywatne -> z biegiem czasu jest coraz więcej gabinetów. Czasami można umożlić się na wizytę nawet tego samego dnia.

Pozdrawiam
Mikołaj Terczakowski
Dzień dobry, można jeszcze skorzystać z telefonów zaufania, aby skonsultować swój problem i ustalić jaka ścieżka będzie dla Państwa najlepsza (np. Telefon Zaufania Centrum Praw Kobiet, Młodzieżowy Telefon Zaufania, Antydepresyjny Telefon Zaufania, Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, Kryzysowy Telefon Zaufania). Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę rodzaj problemu i na pewno będzie dobra podpowiedź. Pozdrawiam, Małgorzata Ostrowska
Witam, nieodpłatną i niejednokrotnie bardzo szybką pomoc psychologiczną można również uzyskać w ośrodkach powstałych w ramach struktury organizacyjnej pomocy społecznej, czyli w zależności od obszaru są to Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie, Ośrodki Pomocy Społecznej czy Ośrodki Interwencji Kryzysowej. Ośrodki te, w zależności od własnych zasobów, mają zróżnicowaną ofertę, ale zawsze jest psycholog, który przeprowadzi konsultację i udzieli informacji, co może zaproponować lub pomoże poszukać innych alternatyw. Pozdrawiam, Barbara Żytka
Dzień dobry,
Istnieje jeszcze możliwość skorzystania z porady psychologicznej online. Taka forma charakteryzuje się szybkością interwencji psychologicznej. Może też być korzystnym wstępem do terapii w gabinecie, lub jej uzupełnieniem. Pozdrawiam.