Potrzebuje konsultacji w sprawie diety moje synka ma dopiero roczek ale ma problem z zaparciami i po

5 odpowiedzi
Potrzebuje konsultacji w sprawie diety moje synka ma dopiero roczek ale ma problem z zaparciami i potrzebuje pomocy w ułożeniu diety bogato resztkowej czy mogę liczyć na jakiegoś specjalistę który mi w tym pomoże ???
Witam serdecznie, u tak małego dziecka niedojrzałość przewodu pokarmowego może manifestować się nieprawidłową reakcją na spożywanie poszczególnych produktów. Do pełnej diagnozy, analizy i wdrożenia postępowania dietetycznego, niezbędne będą informacje na temat dotychczasowego sposobu żywienia, wprowadzania pokarmów stałych, glutenu, laktozy. Być może koniecznym będzie zrobienie badań podstawowych i badań z zakresu obrazowania przewodu pokarmowego. W pierwszej linii działania, na pewno pomocna okaże się dieta bogatoresztokowa i łatwostrawna. Jeśli problem istnieje nadal - zachęcam do skorzystania z porad dietetyka.

Oczywiście, zapraszam serdecznie do Pracowni Dietetycznej HEVA.

pozdrawiam serdecznie,
Marta Piekut
Ułożenie diety bogato resztkowej nie jest problemem jednak istotne jest określenie przyczyny zaparć. W diecie dzieci jako pierwsze produkty pojawiają się owoce i warzywa będące istotnym elementem diety bogato resztkowej. Warto zgłosić się z tym problemem do pediatry w celu określenia przyczyny zaburzenia motoryki przewodu pokarmowego (może być to nietolerancja pokarmowa, alergia itp.).
Witam serdecznie, Zajmuję się dietoterapią również małych dzieci. Zapraszam serdecznie na konsultacje (zarówno w gabinecie w Gdańsku, jak i online - za pośrednictwem maila lub Skype).
Pozdrawiam,
Małgorzata Bellwon
Witam,oczywiście -serdecznie zapraszam.