Potrzebuję informacji do jakiego lekarza muszę zgłosić się z synem.Jego problem leży w wymowie ...Po

5 odpowiedzi
Potrzebuję informacji do jakiego lekarza muszę zgłosić się z synem.Jego problem leży w wymowie ...Podczas rozmowy z rówieśnikami jak z osobami dorosłymi ,zacina się .Jest to bardzo męczące dla niego i bardzo stresujące...-czy są jakieś ćwiczenia które pomogłyby w zminimalizowaniu problemu?
Dzień dobry. Oczywiście do logopedy lub neurologopedy. Specjalista zbada przyczynę i zaleci odpowiednią terapię. Najlepiej jak najszybciej umówić się na taką wizytę, gdyż problem może się z czasem pogłębiać. Pozdrawiam

Witam.
Z niepłynnością mowy u dziecka proszę się zgłosić do neurologopedy lub logopedy zajmującego się osobami z jąkaniem. Diagnosta musi stwierdzić czy jest to rozwojowa niepłynność mowy czy zaburzenie, które wymaga terapii.

Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, proszę o konsultację z balbutologopedą, czyli specjalistą zajmującym się niepłynnością mowy. Zalecam również konsultację u psychologa. Równoległa terapia logopedyczna i psychologiczna powinna rozwiązać problem. Przyczyn niepłynności może być wiele, np. społeczna, emocjonalna, fizykalna. Czasem się zdarza, że logopeda nawet nie musi rozpoczynać terapii, wystarczy terapia u psychologa lub fizykoterapeuty (jeśli problem jest ze wzmożonym napięciem mięśniowym. Reasumując: przyczyna > terapia.
PS. proszę pamiętać, że żadna metoda nie daje 100% pewności na pozytywny skutek.
Pozdrawiam MÓW-MOVE Gabinet logopedyczny - Krzysztof Bieniek
Witam serdecznie, najlepiej zgłosić się do logopedy/neurologopedy i psychologa. Specjaliści ustalą przyczynę problemu i dobiorą odpowiednie ćwiczenia. Pozdrawiam, Sylwia Filipczak
Witam serdecznie najlepiej jest udać się do neurologopedy i psychologa. Specjaliści po zdiagnozowaniu przekażą Pani zestaw ćwiczeń jeśli będzie to konieczne. Nie należy bagatelizować tego typu problemów, gdyż brak możliwości prawidłowej komunikacji jest bardzo frustrujący i może rzutować na dalsze funkcjonowanie pociechy.