Postaram się zwięźle opisać nasz problem - gdy ma dojść do zbliżenia moja partnerka dostaje blokady.

3 odpowiedzi
Postaram się zwięźle opisać nasz problem - gdy ma dojść do zbliżenia moja partnerka dostaje blokady. Między nami jest duża różnica wieku - ok 15 lat. Ja jestem starszy i doświadczony. Ona dopiero rozpoczyna swoją drogę do poznania siebie, swojej seksualności i swoich potrzeb. Ze mną straciła dziewictwo. Wszystko jest w porządku do momentu kiedy idziemy do łóżka. Stwarzanie nastroju oraz odpowiednich warunków nic nie pomaga. Czasami nawet nie dochodzi do gry wstępnej ponieważ już na tym etapie zdarza się unik od pocałunków i dotyku. Wręcz mogę powiedzieć że momentami wpada w panikę. Zaobserwowałem u niej przejawy niskiej samooceny, mimo że jest szalenie atrakcyjną i radosną kobietą. Współżycie zdarza się nieczęsto. O formach zastępczych nawet nie ma mowy. Staram się być bardzo delikatny, dawać jej przestrzeń i za nic w świecie nie wywierać na nią nacisku by jej do tej sfery nie zrazić. Jednak staje się to uciążliwe dla mnie jako ukształtowanego mężczyzny. Ona sama zdaje sobie sprawę z problemu, natomiast nie potrafi znaleźć przyczyny mimo prób rozmowy i stworzenia jej warunków do otworzenia się. Bardzo proszę o poradę jak postępować. Dać jej jeszcze czas czy reagować od razu i udać się wspólnie na konsultację do specjalisty? Obawiam się jedynie że czas może działać na naszą niekorzyść. Bardzo mi na niej zależy i chciałbym aby mogła w pełni cieszyć się tą sferą życia. Z góry dziękuję za radę!
Rozumiem, że przez dłuższy czas próbowaliście sobie Państwo poradzić z tą sytuacją sami. Jednak zamknięcie na seksualność nie mijało u partnerki, mimo cierpliwości i wysiłku z Pana strony. Myślę, że dla Was obojga to trudna sytuacja.
Doradzałabym konsultację u seksuologa.
Sugeruję wizytę: Konsultacja seksuologiczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry,

z tego co Pan pisze wnioskuję, że zrobili Państwo wszystko co możliwe w ramach relacji, niestety nie uzyskując satysfakcjonujących rezultatów. Myślę, że wspólna konsultacja seksuologiczna jest dobrym wyjściem. Może się również okazać, że zalecona będzie oddzielny proces terapeutyczny Partnerki lub Pana, który zwiększy szansę na wspólny sukces. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry,
jeżeli partnerka dostrzega trudność i chciałaby jej zaradzić dla swojego komfortu oraz dla wagi Państwa relacji, warto udać się na konsultację do psychologa-seksuologa. W trakcie wywiadu postara się zrozumieć perspektywę Pani i Pana oraz zaproponować możliwe rozwiązania w poszanowaniu dla Pani emocjonalności i poczucia bezpieczeństwa.
Można wspólnie udać się na konsultację dla par, jak również partnerka może przybyć sama. Konsultacja dla par trwa zazwyczaj 90 min i wpierw specjalista rozmawia z parą, następnie z każdą osobą z osobna, by znów spotkać się w trakcie sesji z parą i przekazać informacje zwrotne. Sesja indywidualna ukierunkowana jest na zrozumienie problemu z perspektywy danej osoby, przy próbie rozpytania jej, jak inne osoby w domu odnoszą się do danej kwestii.
Im szybciej Państwo podejmą decyzję o uzyskaniu wsparcia specjalisty, tym szybciej będzie można próbować wdrożyć kroki, które pozwolą uzyskać lub odzyskać satysfakcję z tej sfery życia, a może wesprzeć ten obszar, który zw. jest z nieśmiałością (poczuciem niższej wartości?)

Z uszanowaniem,
Dr n. hum. Monika Gmurek