Ponad rok temu zdecydowałam się na podanie botoxu na zmarszki poziome czoła. Lekarz nie poinformował

1 odpowiedzi
Ponad rok temu zdecydowałam się na podanie botoxu na zmarszki poziome czoła. Lekarz nie poinformował mnie, że botox powinien zostać podany również w okolicę lwiej zmarszczki. Po ok. Tyg. Powstałoy skrzywienia w lini pionowej. Udałam się do lekarza, który podał botox w lwią zmarszczczkę. Nie robię już botoxu na czoło ale problem w okolicy lwiej zmarszcki pozostał, wcześniej w tej okolicy nie miałam problemów. Lekarz rozkłada ręce i każe czekać, ale to już ponad rok. Nie wiem jak sobie z tym poradzić i co się mogło stać, że czoło nie powraca do stanu przed zabiegiem.
Szanowna Pani,

jeśli dobrze Panią zrozumiałam pojawiła się u Pani pionowa zmarszczka pomiędzy brwiami zwana lwią zmarszczką. Tego typu zmarszczka/i pojawiają się z uwagi na pracę mięśni marszczących brwi. Korekcja w tej okolicy bazuje przede wszystkim na podaniu toksyny botulinowej. W przypadku głębszych zmarszczek korekcję/leczenie należy powtórzyć 2-3 krotnie w odpowiednich odstępach czasu by doprowadzić do "wygładzenia" skóry w tym miejscu. Gdy mięśnie marszczące brwi będą przyblokowane skóra nie będzie się zaginać. Jeśli jednak tego typu zabiegi nie wystarczą jest wiele procedur stymulujących okolicę, które wzmocnią skórę i wzmożą produkcję kolagenu.

Pozdrawiam serdecznie,
dr Małgorzata Marcinkiewicz