Pojawiły mi się afty. Mam kilka na wewnętrznej stronie warg, dziąsłach i podniebieniu.. Korzystałem

6 odpowiedzi
Pojawiły mi się afty. Mam kilka na wewnętrznej stronie warg, dziąsłach i podniebieniu.. Korzystałem z różnych dostępnych opcji typu: dezaftan, aftamed, przeciwgrzybiczne i rożnego rodzaju płukanki z rumianku i szałwi..nic nie pomaga ☹️ Dodatkowo pojawiły mi się dzisiaj jeszcze takie małe punkty na języku niewiem czy będą to kolejne afty czy coś.. jak się tego wszystkiego pozbyć? Byłem już u pewnego doktora, był bardzo niekompetentny, nic nie pomógł.
Witam. Bez możliwości badania zmian nie można postawić rozpoznania. Sugeruję niezwłoczne udanie się na wizytę do innego stomatologa najlepiej specjalisty od chorób błony śluzowej i dziąseł (periodontolog) ewentualnie do chirurga stomatologicznego. Tak licznych i rozsianych zmian w jamie ustnej nie można bagatelizować. Mogą to być afty, ale też może to być objaw innej choroby np. wirusowego pochodzenia. W łagodzeniu przebiegu i zapobieganiu nawrotom choroby pomoże suplementacja witaminami B complex. Co do miejscowego działania zmiany musi obejrzeć lekarz, żeby zaproponować odpowiednie leczenie zwłaszcza jeśli wymienione przez Pana leki nie przyniosły rezultatów. Pozdrawiam

Dzień dobry,
Z tego co Pan opisuje występuje u Pana zaburzenie mikrobiomu przewodu pokarmowego ( jama ustna , jelita).Nic nie zastąpi wizyty w gabinecie dentystycznym w celu postawienia właściwej diagnozy.
Można jednak w międzyczasie zastosować
leczenie objawowe w celu usunięcia dolegliwości bólowych. Z tym związane bedzie stosowanie środków typu vagotyl czy aftin, które (z tego co Pan pisze) już zostały zastosowane.Dobrze byłoby uzupełnić florę bakteryjną jelit i jamy ustnej. Proszę zobaczyć w zielarni preparaty probiotyczne zawierające S. Salivarius, K-12, L reuterus, L rhamnosus. Są to probiotyki dedykowane jamie ustnej. Poza tym dieta wolna od cukru, sztucznych barwników itd.
Na samą aftę jest tylko jeden gotowy preparat ("Stomatovis").Jest to pasta,która działa jak opatrunek i przywraca prawidłową równowagę immunologiczną.Do płukania zalecam płukankę z sody oczyszczonej (płaska łyżeczka od herbaty na szklankę wody).Soda działa przciwzapalnie i niweluje czerwoną otoczkę wokół aft.Jeśli są to afty nawrotowe,to konieczna jest konsultacja i dalsza diagnostyka w Zakładzie Immunologii.
Witam, bardzo polecam GLISTER płyn do płukania jamy ustnej z AMWAY , była u mnie pacjentka i nic nie pomagało co ona stosowała, a płukanie glisterem pomogło . Pozdrawiam Sergiej Żukow
Witam.
Najlepiej gdyby udał się Pan do stomatologa zajmującego się chorobami błon śluzowych. Mogą to być afty, albo też zakażenie wirusowe. W tym przypadku mamy leczenie objawowe. Można użyć Tatum verde, Glimbax, a także leki wzmacniające odporność , duże dawki wit. C ok 2000 dziennie. Pozdrawiam.
Zasadniczo afty nie występują na błonie śluzowej języka i podniebienia, zatem być może jest to zupełnie inny problem. Proponuję skonsultować problem z lekarzem periodontologiem - to specjalność zajmująca się takimi chorobami. Tymczasową ulgę mogą przynieść płukania powlekające, choćby zaparzone siemię lniane do płukania, ale to tylko leczenie objawowe. Problem wymaga dalszej diagnostyki i leczenia.