Podejście do pacjenta

7 odpowiedzi
WItam,Czy na wizycie bada Pan cały organizm czy skupia się Pan tylko na problemie, z którym zgłasza się pacjent?
Pozdrawiam
W zależności od problemu - czasem problem jest miejscowy czasem potrzeba spojrzeć na problem szerzej. Wszystko zależy od wywiadu i potem ustaleniu wstępnego badania. Pozdrawiam.

Witam
Mnie interesuje całe ciało oraz stan organizmu
Pozdrawiam
Arkadiusz
Witam, dziękuje za zainteresowanie.

Często przyczyna dysfunkcji leży w innym miejscu niż w tym, w którym występują dolegliwości. Oraganizm człowieka należy zawsze rozpatrywać całościowo. Bardzo ważna jest szczegółowa i dokładna diagnostyka problemu.
Czasem jednak dolegliwości oraz ich przyczyna znajdują się lokalnie, miejscowo i wtedy należy skupić się na danej strukturze.

Oczywiście każdego Pacjenta trzeba traktować indywidualnie i wspólnie ustalić zasady postępowania.

W razie dodatkowych pytań służę pomocą.

Pozdrawiam
Jakub Głąb
Witam, badanie jest indywidualnie dobrane do każdego pacjenta i wszystko zależy od problemu jaki zgłasza podczas wywiadu, czasami szukam problemu w tym co pacjent zgłasza prowokując dolegliwości a czasami trzeba zbadać więcej rzeczy które mogą się przyczynić do dolegliwości bólowych są też pacjenci których trzeba odesłać do dalszej diagnostyki w sytuacjach kiedy nie jesteśmy pewni swojej diagnozy.
Wykorzystuję badania manualne do zdiagnozowania problemu i używam technik, które mają w możliwie jak najkrótszym czasie zlikwidować dysfunkcję. Na jednorazowej wizycie nie ma możliwości aby przeprowadzić szczegółowe badanie całego organizmu, jednak biorę pod uwagę w badaniu oglądowym ustawienie przestrzenne, ruch i kształt całego ciała, wyszukując w nim możliwych zaburzen, które mogą mieć wpływ na powstawanie dominujących objawów.
To zalezy. W Centrum Kore prezentujemy holistyczne podejscie do pacjenta i jego problemu. Waznym jest zarowno to co i w jaki boli oraz to co spowodowalo ten stan. Bacznie obserwujemu juz od pierwszych krokow w gabinecie, jestesmy ciekawscy- zadajemy duzo pytan. Wykonujemy testy diagnostyczne, tworzymy obraz Naszego pacjenta , dopiero potem dzialamy.
Dzień dobry.
Podczas wizyty skupiam się na konkretnym problemie, z którym zgłosił się do mnie pacjent. Jeżeli zauważę, że problem wynika z innego rejonu ciała - przyglądam się pacjentowi całościowo, gdyż problem zdrowotny wynikać może z innej dysfunkcji organizmu.
Pozdrawiam Agnieszka Musiała