Podczas większego spaceru, odczuwam w prawej nodze na paśmie biodrowo piszczelowym prąd. Złapie prze

2 odpowiedzi
Podczas większego spaceru, odczuwam w prawej nodze na paśmie biodrowo piszczelowym prąd. Złapie przez sekundę że aż chwilę przystanę by to rozmasować. Biegam. Owszem ale nie odczuwam nigdy bólu w trakcie biegania. Ani od stawów ani od mięśni. Po prostu nic nadzwyczajnego w trakcie biegu się nie dzieje z nogami. Dużo spaceruję i wtedy właśnie potrafi mnie złapać "prąd' idzie po paśmie od kolana do biodra. Zawsze pojawia się jak narobię za dużo km. Czy roler pomoże? albo leżenie tą częścią na kolczastej macie? Czy trzeba wdrożyć jakieś ćwiczenia dodatkowe? Po bieganiu staram się zawsze rozciągnąć. Czy ten problem ja jakąś fachową nazwę?
Dzień dobry, roller można wypróbować jako pomoc doraźną, jednak dobrym pomysłem byłoby udanie się do fizjoterapeuty aby znaleźć konkretną przyczynę tych dolegliwości. Źródeł takiego problemu może być dużo, dlatego warto byłoby przeprowadzić dokładne badanie, ocenić biomechanikę kończyn dolnych, miednicy, kręgosłupa i na tej podstawie dobrać terapię i dalszy plan działania :)
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, w tej sytuacji należy skonsultować się z doświadczonym fizjoterapeutą. Nie wykluczam przyczyny problemu w stawie biodrowym lub w kręgosłupie lędźwiowym. Pozdrawiam