Po założeniu koron zębowych moje dziąsła zrobiły się jakby niedokrwione (blado sine).Czy to minie z

10 odpowiedzi
Po założeniu koron zębowych moje dziąsła zrobiły się jakby niedokrwione (blado sine).Czy to minie z czasem?
Jeśli nie ustąpi,to znaczy,że korona została wprowadzona zbyt głęboko poddziąsłowo,czyli przekroczono szerokość biologiczną dziąsła.wtedy konieczne jest wykonanie nowych koron.Tuż po założeniu nieduże,brzeżne niedokrwienie może być ,ale po tygodniu dziąsło powinno wrócić do normy.

Niezależnie od rodzaju korony (zakładana na oszlifowany ząb, czy też na implant), zasinienie dziąsła nazywane anemizacją powinno ustąpić maksymalnie 5 minut od momentu osadzenia uzupełnienia. Jeśli stan taki utrzymuje się stale należy skorygować/wymienić koronę.
Niestety nie ustąpi.Korona jest zbyt głęboko osadzona,przez co doszło do anemizacji. Koronę należy ściągnąć i wymienić na nową.
Poczekać kilka dni, jeśli nie przejdzie to udać się do dentysty ,który cementował korony, pozdrawiam
Dzień dobry, anemizacja tkanek czyli lekkie ich zbielenie po założeniu koron jest normalne, powinno mijać w ciągu kilku-kilkunastu minut. Czasem przy koronach na podbudowie metalowej i cienkim delikatnym dziąśle prześwituje zakończenie korony - pomóc może wymiana na korony pelnoceramiczne. Bywa też, że zęby były bardzo ciemne (np przrbarwione po leczeniu) i po założeniu koron nadal przez cienkie dziąsło prześwituje ciemny korzeń. Generalnie sugeruję spotkanie z lekarzem, który wykonał uzupełnienie. Pozdrawiam.
Witam. Są dwie opcje: minie -do 48godzin lub nie minie. Szczerze mówiąc, przez ponad dwadzieścia lat pracy nie spotkałem się z takim problemem protetycznym. Jeżeli ktoś z dentystów szlifuje zęby bez stopnia to jest to prehistoria. Ze stopniem nie byłoby tego problemu(z anemizacja dziąsła)'. Sugeruję powrót do lekarza gdzie założono korony lub zmianę lekarza na bardziej profesjonalnego. Nie zapominajmy o sklonnosciach pacjentów do wytaniania usług medycznych. A jak zazwyczaj jest-jaka cena taka jakość i na odwrót. Pewnie bylo tanio i szybko. Pozdrawiam
Anemizacja dziąsła jest reakcją na ucisk. Przyczyn może być kilka1) zbyt głęboko założona korona 2)zbyt duża, czyli pogrubiona korona w tym miejscu 3) pozostawienie resztek cementu poddziąsłowo.
Niemniej jeśli korona jest wykonana i zacementowana dobrze to chwilowa, kilkugodzinna anemizacja jest normą i dziąsło samo powraca do właściwego ukrwienia, w innym przypadku pojawi się z czasem ból , podraznienie i dyskomfort. Proszę wtedy ponownie odwiedzić dentystę.Pozdrawiam????
Dzień dobry, chwilowe kilkunastominutowe zblednięcie dziąsła po zalożeniu korony jest normalne .Jeżeli dziąsła nie wracają do normy, konieczna będzie korekta korony lub innych przyczyn tego stanu. W przeciwnym razie dziąsło nie będzie zdrowe.
Pozdrawiam serdecznie
Jeśli sytuacja nie ustąpi na następny dzień, należy umówić się na wizytę kontrolną. Początkowo taki stan pojawia się często i zależy od głębokości osadzenia koron. W przypadku zbyt głębokiego ich osadzenia i naruszenia tzw, strefy biologicznej korony wymagają korekty. Pozdrawiam serdecznie!
Wszystko już zgodnie z prawdą napisano wyżej, należy szybko (!) koronę zdjąć, aby nie doprowadzić do raczej nieodwracalnego wytworzenia kieszonki patologicznej. No i zmienić stomatologa.
Anemizacja może też wystąpić po założeniu koron prowizorycznych (tymczasowych), takie też trzeba zaraz zdjąć gdyż dopasowane zostały niestarannie i mogą spowodować takie same objawy i straty w zdrowym przyzębiu.