Po operacji pogorszenie stanu,w niemczech rozkladaja rece.5 lat trwa moja walka

6 odpowiedzi
mgr Wioletta Kostęcka
tłumacz przysięgĘ
języka niemieckiego
TŁt MACZEME Z JĘZYKANIEMIECKIEGO
OBRAZOWANIE METODĄ REZONANSU MAGNETYCZNEGO
Dr med. Josef Assheuer, dr med. Farhad Forutan, prof. dr med, Sebastian Lange
Lekarze medycyny nuklearnej.
Informacja dla:
data badania: 01 .0ż.2017

Rozpoznanie kliniczne: obustronnarwakulszowa w stanie po odnerwieniu stronY odcinka lędŹwiowego,
opadnięcie krązka międzykręgowego LWK5/SWKl. Płytkie opadnięcie LWK4/5. Po prawej wYsunięcie
lateralne LWK3/4.
Rezonans magnety czny odcinka lędźwiowego (LWS)
Sekwencja: STIR
Przekrój: sagitalny
Sekwencja: echo-spin T 1 -wazony
Przekrój: sagitalny
Sekwencj a: echo-spin Tż -w ażony
Przekrój: coronarn,v
Sekrr encja: echo-spin T2-rl aźonr
Przekrój : poprzeczny przez w,szystkie sę gmenły,-
obrazy sagitalne STIR ukazują redukcję krązków międzykręgowych LWK4/5 i LWKs/SWKI, jak i
mniejszą iwr:lą. Rozpozna*walna, niezwykle intensywna, śródrdzeniowa przePuklina krązkow
międzykręgowych lwrslswKl i w mniejszym stopniu LWK4/5. Zdjęciapokazują do tego dYskretne,
dystoniczn,e mvężenie otworu nerwowego L3 zpralvej strony.
ZĄęciaTSE sagitalne pokazują śródrdzlenio*ą prreput ti"ę krązków międzykręgowych LWK5/SWK1 i w
mniejszym stopniu LWK4/5.
ZdjęciaTSE poprz ęczneTż ukazuląw segmencie LWK3/4 prawoboczną, okólną. Pł}'tką, Śródrdzeniową
przepuklinę krązkow międzykręgowych. W ."g."rrcie LWK4/5 ukazuje się minimalna, umiarkowana
śródrdzeniovl,a przepuklina,-, w'linii środkowej. W segmencie LWKS/SWKI widaĆ takŻe PłYką, w linii
środkowej przepuklinę śrójrdzeniową, która jóst lekko przemieszczonaw kierunku koŚci ogonowe.i
(caudal).
Zdjęciarv przekroju poprzecznqpokazująoprocztego kostne rozdęcie stawu międzYwYrostkowego
LWK4/5 i LWK5/SWK1 po lewej stronie,
ocena: Płytkie, średnie opadnięcie krążkamiędzykręgowego LWK5/SWKl, Lekkie wysunięcie do
płykiego opadnięcia k ą)uumiędzykręgowego LWK4/5. Prawoboczne okólne wysunięcie LWK3| z
i"t ti* ay.tonicznym zwężeniem otworu nerw,owego L3 po prawej. Zwyrodnieniowe 7mlarry Stawu
międzyr,łyrostkowlgo LWK4/5 i LWK5/SWKI, znasileniem po lewej stronie. ZgodnoŚĆ z badaniem
wstępnym z dnia 08.06.2016r.
Zpozdrowieniami
Di med. J.Assheuer, dr med. F.Forutan, prof, dr med, S,
1-1 nieczytelny, własnoręczny podpis doktora Forutana--
------------------------------------------------------------------
Jestem po operacji endoskopowej kregoslupa ledzwiowegow niemczech,niestety,stan moj sie pogorszyl,straszny bul,bioder i miednicy,wygina mi cialo na boki,lekarze rozkladaja rece,mam zapytanie czy wedlug lekarza,fachowca,opis ktory przeslalem,opisuje,mocne uszkodzenia?,dlaczego bul niemija,mimo iz minol rok,co moge dalej zrobic ,trwa to juz 5 lat.
Czekam na odpowiedz.
Dziekuje
Szanowny Panie,
Przepraszam, że moja odpowiedź nie jest natychmiastowa, ale byłem na urlopie.
Na początku muszę zastrzec, że opinia korespondencyjna bez obejrzenia wyników badań obrazowych ani możliwości zbadania pacjenta może nie być wolna od błędu i nie jest pełną poradą lekarską. Proszę moją odpowiedź traktować jedynie jako orientacyjną informację. Zapraszam na osobistą konsultację.
Krzysztof Zapałowicz

ODPOWIEDŹ
Bez opisu operacji nie jestem w stanie udzielić wiarygodnej odpowiedzi. Zapraszam na osobistą konsultację do Katowic, z wynikiem rezonansu kręgosłupa lędźwiowego.
K. Zapałowicz

Trzeba pokazac te zdjecia neurochirurgowi.
Badanie opisuje różnego stopnia zwyrodnienia 3-ch dolnych krążków międzykręgowych. Tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia. Nie da się ustalić, który z uszkodzonych krążków jest odpowiedzialny za powstanie dolegliwości. Bez osobistego zbadania pacjenta i obejrzenia wyników badań zaplanowanie leczenia nie jest możliwe. Potrzebna jest wizyta z badaniami oraz kartą informacyjną dotycząca przebytej operacji.
wydaje mi się, że endoskopia to raczej nie, u nas najlepszy jest dr n med Leszek Herbowski
Witam,
Ocena pooperacyjnego rezonansu bywa szczególnym wyzwaniem , tak więc opis często nie oddaje prawdziwej natury patologii , koniecznym jest ocena badania przez lekarza .
Pozdrawiam Staszkiewicz
Witam,
proponuje wysłac badanie( płytę) przez wetransfer
pozdrawiam
Piotr Winkler