Po jakim czasie można zrobić badanie test wodorowo-metanowy na SIBO po antybiotyku xifaxan a pozniej

2 odpowiedzi
Po jakim czasie można zrobić badanie test wodorowo-metanowy na SIBO po antybiotyku xifaxan a pozniej mam 8 tygodni probiotyk sibosgastrin? Czy w czasie badania też muszę odstawić sibosgastrin?
Dzień dobry
Przy prawidłowym podejściu (leczenie, właściwie poprowadzona dieta, wsparcie MMC, zadbanie o właściwe ukształtowanie mikrobioty), dolegliwości powinny ustąpić i wtedy nie ma potrzeby powtarzania testu, bo w jelitach wszystko powinno działać sprawnie :)
Dlatego tak ważne jest podejście całościowe, bo bez poznania przyczyny/przyczyn rozwoju SIBO, dolegliwości będą wracać. SIBO to zawsze skutek, a nie przyczyna sama w sobie.
Pozdrawiam!

SIBO to złożony problem, wraz z leczeniem należy zmienić styl życia i bardzo mocno popracować nad distresem, napięciami mięśniowo-powięziowymi, które zaburzają pracę jelit. Zająć się tez odbudową mikrobioty jelita grubego. Samo zażycie leków bez zmian daje poprawę na chwilę lub jak jak moi pacjenci duża grupa w ogóle nie odczuwa poprawy.