Po diagnostyce obrazowej MR dostałem wynik: dehydratacja dysku s1l5 oraz protruzja s1l5 dokanałowo z

3 odpowiedzi
Po diagnostyce obrazowej MR dostałem wynik: dehydratacja dysku s1l5 oraz protruzja s1l5 dokanałowo z modelowaniem worka oponowego bez ucisku na kanał nerwowy. Zaznaczam że pracuję fizycznie na magazynie gdzie w ciągu 8 godzin podnoszę kilka ton. Jestem obecnie na zwolnieniu chorobowym 3 miesiące. Moje pytanie brzmi czy jest możliwość nawodnić dysk do pierwotnego stanu we własnym zakresie. Jak wiemy wirus sparaliżował wszystko i nie mogę korzystać z usług fizjoterapeutów. Ćwiczę codziennie wzmacniając mięśnie lędźwiowe oraz brzucha jak również ćwiczenia polegające na rozluźnianiu spiętych mięśni. Ponadto ćwiczę na orbitreku. Wszystkiego ćwiczenia są systematyczne. Czy to wystarczy? Czy tego typu kontuzja wyklucza mnie z pracy fizycznej po odbytej rekowalescencji?
Zapraszam do konsultacji online przy uzyciu kamerki.

Witam serdecznie,

bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją osobą.
Niestety do pierwotnego stanu nigdy nie wróci już krążek międzykręgowy, jednak jak mamy na myśli dolegliwości bólowe to jak najbardziej można szybko się ich pozbyć. Jednak w stanie jaki Pan napisał (domyślam się iż jest to stan ostry) nie powinno się wykonywać ćwiczeń a na pewno ćwiczeń siłowych. W tego rodzaju dolegliwościach bólowych nie chodzi o wzmacnianie mięśni tylko o usunięcie przyczyny bólu co z pewnością nie jest osłabiony mięsień (pacjent dźwiga codziennie duże ciężary - z jakiej racji ma mieć osłabiony mięsień).
Najlepiej udać się do dobrego specjalisty przyczynowo- skutkowego: osteopaty, fizjoterapeuty czy terapeuty manualnego. Ćwiczenia, konsultacje online mogą nie pomóc :)
Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy al. Komisji Edukacji Narodowej 53 lok. 4

Zachęcam również do lektur:
healthclinic.pl/centrum-wiedzy/

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
Zespół HEALTHCLINIC
Sugeruję wizytę: Terapia manualna z wykorzystaniem technik osteopatycznych - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Najlepszy efekt w tym wypadku daje praca manualna z pacjentem. Bez dokładnego przetestowania nie jestem w stanie zalecić na odległość jakiegoś ćwiczenia skoro mówimy o dyskopatii. To może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Bezpieczne będą ćwiczenia rozluźniające nie powodujące bólu.