plytki krwi maloplytkowosc

5 odpowiedzi
witam , mam za malo plytek krwi jakie witaminy leki powinnam zazywac ewentualnie jakie owoce warzywa ? Dania ??
Ilość płytek zależy od wielu czynników. Trzeba iść do hematologa i szukać dlaczego tak jest.

Witam. Z wynikami trzeba zgłosić się do lekarza. Zapraszam
Płytek krwi nie uzupełnimy dietą. Ważne jaka jest ich wartość, im mniej niż 100 000 tym pilniejsza staje się konsultacja lekarska. Przy obniżonej wartości płytek, nie stosujemy leków przeciwbólowych z grupy NLPZ (niesterydowych), czyli od aspiryny, przez ibuprofen do tych na receptę, jak diklofenak, ketonal i wiele innych. Wyjątkiem jest stosowanie tzw "aspiryny kardiologicznej" czyli aspiryny w małych dawkach 75-150mg/d, stosuje się ją właśnie po to żeby nieznacznie obniżyć poziom płytek u osób zagrożonych zakrzepami (miażdżyca, choroba niedokrwienna serca, zapalenie żył itp.). Pozdrawiam
Małopłytkowość może mieć bardzo wiele przyczyn i to przede wszystkim należy wyjaśnić. Może się pojawiać przy istotnych niedoborach Vit B12 i kwasu foliowego. O kwas foliowy uzpełnić jest łatwo, z VIt B12 może być trudniej ze względu na złożony proces absorbcji z jelit.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
najpierw: - przyczyna występowania a dopiero później leczenie.