Piski przy skręcaniu głowy po operacji kręgosłupa szyjnego

4 odpowiedzi
Dzień dobry, jestem trochę ponad rok po operacji kręgosłupa szyjnego. Wszczepiono mi dwa implanty NUNEC MD 6mm i od pewnego czasu pojawiają się takie dość mocne piski-zgrzyty przy obracaniu głową. Czym to może być spowodowane? Czy coś dzieje się z implantami czy może resztą kręgosłupa?
Nie sądzę by problem dotyczył operowanych przestrzeni. Ale warto zrobić zdjęcie czynnościowe.

Trudno powiedzieć, chociaż to mało prawdopodobne żeby cokolwiek działo się z implantami rok po operacji. Żeby mieć pewność należy zrobić kontrolne RTG
Aby odpowiedziec na to pytanie należy wykonać badanie czynnościowe kręgosłupa, ocenić ustawienie elementów implantu i ich stosunek między sobą w trakcie ruchu.
Dzień dobry. Implant NuNec jest implantem ruchomym. Są w nim części powodujące ruch w implancie na zasadzie tarcia powierzchni. Te powierzchnie teoretycznie mogą się zużywać. W przypadku pojawienia się niepokojących objawów należy zwrócić się do lekarza który wykonał operację artroplastyki dysków szyjnych