Ostatnio (od ok. tygodnia) po wstaniu z łóżka zauważyłem problem w obrębie kolana. Mianowicie jakby

5 odpowiedzi
Ostatnio (od ok. tygodnia) po wstaniu z łóżka zauważyłem problem w obrębie kolana. Mianowicie jakby coś przeskakiwało (wychodziło i wchodziło) po bocznej stronie kolana. Przy wyproście nogi jakby ,,wychodzi"w kącie, tuż przed pełnym wyprostem (jakby brakowało jeszcze 50-10 stopni do pełnego wyprostu nogi-) i w tym samym zakresie ruchu ,,wchodzi na swoje miejsce przy zginaniu, czemu towarzyszy ,,trzask". Da to się też wyczuć jak kładę nam palec, taki przeskok. Nie boli, nie ma obrzęku. Trochę trenuję z obciążeniem masy ciała, ale robię ćwiczenia już od 6 m-cy i taki problem wcześniej nie występował. Duży wkład przykładam prawidłowej technice, powolnej progresji obciążeń, rozgrzewce, regeneracji, odżywianiu... mam wiedze na temat ćwiczeń. Problem nie występuje podczas ćwiczeń bardziej rano po wstaniu. Co to może być?
Witam. Prawdopodobnie fragment łąkotki lub ganglion. Trzeba zrobić USG i sprawdzić. Pozdrawiam

Sugeruje to przyblokowanie kolana po dłuższym bezruchu. Być może jest to problem funkcjonalny i zabiegi manualne + odpowiednie ćwiczenia u fizjoterapeuty by wystarczyły, ew. jest to problem strukturalny np. z łąkotką lub ganglionem na skutek przeciążeń. Polecam udać się do fizjoterapeuty, powinien Pana przebadać i zaproponować optymalne postępowanie. Pozdrawiam!
Witam, sam ganglion nie daje trzasków, być może to struktura miękka ociera "przeskakuje" o kłykieć boczny kości udowej. Być może pasmo biodrowo-piszczelowe, biorąc pod uwagę trzask i przeskakiwanie to najczęściej chodzi o strukturę miękką (ścięgna, mięśnie). Jeśli dobrze rozumiem opis - kolano się nie blokuje, łąkotka jest mało prawdopodobna tym bardziej że boczna łąkotka jest rzadko uszkadzana, a poza tym nie ma elementu kontuzji w tym opisie. Oczywiście postawienie diagnozy jest możliwe tylko i wyłącznie w gabinecie mogąc dokładnie zbadać dany problem. Pozdrawiam Jarosław Komosa Fizjoterapeuta
Może zaburzony został tor udowo-rzepkowy ,pod wpływem dużych obciążeń, ponapinała się powięź i powstał konflikt. Proponuję badanie palpacyjne pod katem powięzi nie tylko kończyny ale odpowiednich płaszczyzn u terapeuty który stosuje technikę powięziową. USG tez nie zaszkodzi. Pozdrawiam.

Proponuje tak jak odp jednego z specjlistow usg kolana i badanie podmiotowe lekarza ortopedy Dokładnie przeczytałam Pana opis dolegliwości i opisał Pan że kolano się blokuje sugeruje to że lakotka boczna ma jakiś problem i to należy zdiagnozować jak najpredzej