Ostatnimi czasy zaczęłam mieć problemy z mową i czytaniem. Jest to tak, jakbym chciała powiedzieć zd

6 odpowiedzi
Ostatnimi czasy zaczęłam mieć problemy z mową i czytaniem. Jest to tak, jakbym chciała powiedzieć zdanie a potem, gdy już je wypowiadam - zmienić jego treść. W efekcie ostatnie słowa są jakieś poplątane. Mam tak tylko w szkole (i w domu podczas głośnego czytania). Czuję stres przed dłuższymi wypowiedziami i przed odpowiadaniem na jakieś ciężkie pytania. Często też zapominam to słowo, które chciałam powiedzieć, albo które akurat pasuje do wypowiedzi. Co mam zrobić?
Dzień dobry. Na początek proponuję wizytę u neurologa. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Na pewno niezbędna jest konsultacja neurologiczna, później dopiero jak będzie potrzebna konsultacja psychologiczna i logopedyczna. Pozdrawiam
Z całą pewnością proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu.Tam otrzyma Pani skierowanie do neurologa. Powinien wykonać podstawowe badanie oraz skierować na diagnostykę obrazową mózgu. Logopeda czy neurologopeda póki co nie pomoże, ale ponieważ objawy są powiązane z mowa być może potrzebna będzie terapia neurologopedyczna na jakimś dalszym etapie. Pierwsze kroki szybko do lekarza!!!
Witam, proszę zacząć od wizyty u lekarza pierwszego kontaktu. Opowiedzieć mu o tym, co Panią martwi, jakie ma Pani problemy podczas mówienia i czytania. Kolejnym krokiem powinna być konsultacja z lekarzem neurologiem, który zleci badania. Proszę nie czekać tylko jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Pozdrawiam serdecznie Urszula Korbiel
Dzień dobry, proponuję udać się na wizytę do neurologa,a następnie na konsultację psychologiczną. Dzięki temu będzie mogła Pani podjąć dalsze kroki w zależności od przyczyny zaistniałych problemów. Proszę być dobrej myśli:) Pozdrawiam serdecznie!
Witam. Za zaczęłabym od wizyty u psychologa, potem neurolog, a na końcu ewentualnie logopeda . Ten ostatni specjalista jako wsparcie. Diagnoza u dwóch pierwszych.
Pozdrawiam
Krystyna Zielińska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.