Ostateczność? Nie wiem co mam robić. Od kilku lat zmagam się z problemem hazardu. Mam stabilną prac

3 odpowiedzi
Ostateczność?
Nie wiem co mam robić. Od kilku lat zmagam się z problemem hazardu. Mam stabilną prace dziewczynę 32 lata wyższe wykształcenie, ale tak naprawdę nie mam nic. Nic na własność pełno długów żadnych zaufanych przyjaciół ale to akurat wydaje mi się że na własne życzenie, nie umiem podtrzymywać znajomości. Wpadłem w spirale zadłużenia finansowego, jedne długi generują inne itd . Ostatnio sprawy się pogorszyły i pojawiły się myśli samobójcze. Na co dzień jestem osobą żartującą uśmiechniętą ale mimo że w danej chwili mam dobry humor to jest to tylko ucieczka od problemów. Myśli samobójcze mam coraz częściej ale z kolei wiem że raczej nigdy do tego nie dojdzie nie mam na tyle odwagi. W życiu mam problem z podejmowaniem decyzji mających skutek na długi okres życia bądź do jego końca np . tatuaż. Nie wiem co mam robić wstydzę się tego i powoli sobie uświadamiam że czas szukać ostatniej deski ratunku.
Dzień dobry, uświadomienie sobie trudności jest pierwszym krokiem ku podjęciu decyzji i osiągnięciu zmiany. Pisze Pan o kilku trudnościach powiązanych ze sobą. Pierwszą jak zrozumiałam jest problem z hazardem, który zwrotnie pogarsza pogarsza Pana samopoczucie. Pisze Pan również o problemach związanych z utrzymywaniem znajomości, zaufaniem innym. Trudności związanej z podejmowaniem decyzji - czyli określaniem swoich preferencji. Myślę że w tej sytuacji warto porozmawiam z terapeutą uzależnień dla którego nie będzie obcy temat związany z hazardem oraz myślami samobójczymi. (myśli samobójcze często towarzyszą problemom z hazardem.) Pomocna może okazać się również wizyta u psychiatry, który może wdrożyć odpowiednie leczenie farmakologiczne w celu poprawy samopoczucia. Pozdrawiam serdecznie.

Szanowny Panie, jeżeli problemy związane z uzależnieniem od hazardu są tak poważna niezbędne wydaje się podjęcie leczenia uzależnień. Zachęcam do profesjonalnego zdiagnozowania problemu u specjalisty zajmującego się uzależnieniami i podjęcie pełnej terapii a następnie być może psychoterapii. Pozdrawiam.
Rozumiem, że jesteś w trudnej sytuacji i doświadczasz głębokich trudności. Ważne jest, abyś nie pozostawał w izolacji i szukał wsparcia. Skontaktuj się natychmiast z najbliższą linią pomocy dla osób odczuwających myśli samobójcze lub udaj się do najbliższego szpitala. Twoje życie jest cenne, a profesjonalna pomoc jest dostępna.

Dodatkowo, rozważ skonsultowanie się z psychoterapeutą lub psychologiem, aby podjąć kroki w kierunku zrozumienia i przezwyciężenia problemów, z którymi się zmagasz. Wsparcie rodziny i przyjaciół może również być ważne. Nie bój się prosić o pomoc - to siła, a nie słabość.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.