Ósemka. Pomocy.

8 odpowiedzi
Dzień dobry!Niestety wyrasta mi pierwsza ósemka, jakieś 1,5 roku zdjęto mi aparat ortodontyczny i wiem, że na pewno muszę poddać się usunięciu tego zęba. Moje pytanie jest takie, na jakim etapie wyrastania powinnam go usunąć? Na razie widać dopiero połowę tego zęba. I właśnie nie wiem czy już mam iść do dentysty, żeby go usunąć, czy raczej poczekać aż cały wyrosnie i dopiero działać. Boję się takaże tego, że wada zgryzu powróci, jak za długo bedę czekała.
Z góry dziekuję na odpowiedź.
Pozdrawiam.
Sara
Szanowna Pani,ósemki które sprawiaja dolegliwości należy usunąć niezależnie od tego czy ząb wyrżnął się całkowicie czy też częściowo.Decyzja należy do Pani.Bardzo często zdarza się ,że ósemki nie wyrzynają się całkowicie.Dla pewności zapraszam na bezpłatną konsultację.Pozdrawiam

Witam,
usunięcie zatrzymanej ósemki jest możliwe praktycznie na każdym etapie. Jednakże zbyt długa zwłoka w podjęciu decyzji co do jej usunięcia może zniweczyć prowadzone wcześniej leczenie ortodontyczne. Niezbędna przed zabiegiem usunięcia ósemki jest ocena jej lokalizacji względem ważnych struktur anatomicznych dlatego konieczne przed zabiegiem jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego, a niekiedy TK ( tomografii komputerowej), na które to badania pacjent powinien otrzymać skierowanie.
Pozdrawiam
Dorota Bartosz-Gabalewicz
Nie ma ustalonego etapu na którym trzeba usunąć ósemkę, jeśli ortodonta stwierdził,że na pewno trzeba usunąć , to lepiej zrobić to niezwłocznie
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale nie zauważyłem tej wiadomości :/ Jeśli chodzi o ósemkę to lepiej usunąć ją czym prędzej, bowiem może narobić szkód.. Tzn, zęby mogą na nowo się postłaczać. Jeśli jeszcze Pani nie rozwiązała tematu, to proszę wpaść do gabinetu na konsultację, wtedy będę mógł wypowiedzieć się bardziej rzeczowo. Pozdrawiam :)
Pani Saro powinna Pani udać się do chirurgia stomatologicznego i jak najszybciej usunąć ósemkę, polecam dr Mariusza Bołzana, który przyjmuje w Białej Szufladzie w lutym w dniach : pon., śr.,czw., i pt. Wizytę najlepiej umówić telefonicznie POWODZENIA.
Witam. Najczesciej problem osemek powinno wyjasnic sie przed leczeniem ortodontycznym i to zazwyczaj ortodonta decyduje kiedy i ile osemek ( jesli trzeba oczywiscie)trzeba usunac. Bez zdjecia rtg trudno mi ocenic czy jest miejsce na ten ząb. Nalezaloby wykonac rtg -najlepiej panoramiczny-bedzie wtedy wiadomo jak ustawione sa pozostale osemki. Z tym zdjeciem prosze sie udac albo do ortodonty wczesniej prowadzacego wade zgryzu albo do chirurga. Nie warto czekac z wizyta bo wychodzace zeby ósme potrafia szybko zniweczyc efekty aparatu ortodontycznego. Pozdrawiam :-)
Jest całkiem spora szansa, że może już pozostać w obecnej formie, np jeżeli jest delikatnie wbity pod siódemkę. Trzeba by to nspewno zobaczyć i ocenić, to jest zawsze najlepsze rozwiązanie jak mamy wątpliwości. Pozdrawiam. Marcin Grochocki
Dzień dobry,
Jeżeli boi się Pani o efekt leczenia ortodontycznego z powodu wyżynąjej się 8-ki, to im szybciej ją Pani usunie tym lepiej, ponieważ największy nacisk na inne zęby, ząb wywiera podczas wyżynania. Po zakończonym wyżynaniu, ząb nie stanowi zagrożenia dla ustawienia pozostałych zębów

Pozdrawiam,
Anna Duda