Orgazm pochwowy nie dla wszystkich?

2 odpowiedzi
Witam,

Mam 25 lat i nigdy nie miałam orgazmu pochwowego. Orgazm łechtaczkowy to nie problem, lecz ten pierwszy, zdaje się, że jest absolutnie niemożliwym do osiągnięcia. Moja mama też nigdy nie miała i babcia pewnie też, hehe. To już raczej genetyczne.
Podczas zbliżenia, nie wiadomo już co wymyślając i jak się starając, nie czuje nic. Oczywiście jest przyjemnie i lubię seks bardzo, ale orgazm pochwowy jest dla mnie niczym mit. Chyba nie da się tego zmienić?
Dzień dobry Pani,
zdolność do osiągania orgazmu jest umiejętnością, którą nabywamy wraz z doświadczeniem. Dlatego warto eksperymentować i być otwartą na doznania seksualne. Większość kobiet swój pierwszy raz przeżywa ok. 30 r.ż. lub w drugim trymestrze ciąży.
Poza tym warto, żeby Pani pamiętała, że orgazm u kobiety jest wielowymiarowy i wieloczynnikowy, tzn., że zależy m.in.: bliskości emocjonalnej, od udanego związku, optymalnej sztuki miłosnej, świadomości seksualnej, optymistycznej osobowości, aktywności w związku, samoakceptacji w roli kobiety oraz niezaburzonego rozwoju psychoseksualnego.
Poza tym nauce orgazmu służą ćwiczenia mięśni Kegla oraz ćwiczenia oddechowe. Polecam.
Pozdrawiam

70% kobiet potrzebuje do osiągnięcia orgazmu stymulacji łechtaczki (np. palcem swoim lub partnera; językiem, wibratorem itd.) i jest to zupełnie naturalne. Nie ma powodów do niepokoju.