Opryszcza wargowa

6 odpowiedzi
Witam. Od wielu lat borykam sie z problemem powracającej oprszki wargowej. Wiem że nie ma sposobu na całkowite pozbycie sie wirusa, tylko może łagodzić objawy i uważac aby 'zimno' nie powróciło. Czy jesli ostatnio bardzo często sie pojawia powinnam złosić sie do lekarza? Brać jakiś antybiotyk np? jakie syplementy Pani poleca na utrzymanie odporności i zaobieganiu powracania tego paskuctwa?
Znaczenie ma ogólny stan zdrowia, może są też czynniki wywołujące (np. nadmierne nasłonecznienie), odporność przeciwwirusowa. Można spróbować terapii Heviranem; bez recepty można nabyć Neosine/Groprinosin, są to leki wzmacnające odporność, powinny przedłużyć czas "bez" opryszczki.

Przy częstych nawrotach celem poprawy jakości życia do rozważenia przewlekle leczenie acyclovirem.
Nosicielem wirusa będzie Pani zawsze. Należy poprawić odporność skóry na tyle, by nawrotów było jak najmniej. Nie są to suplementy, lecz leki.
Witam,
oczywiście pozostaniemy nosicielem wirusa opryszczki, ale po leczeniu lekiem doustnym przeciwwirusowym mamy szansę uwolnić się od nawrotów na dłużej i szybciej je zwalczać. Leczenie takie powinien zalecić lekarz. Pozdrawiam.
W momencie pojawiania się dolegliwości warto przeleczyć acyclovirem doustnie przez dłuższy okres czasu, z pewnością wizyta dermatologiczna jak najbardziej wskazana, szczególnie jak zaczyna Pani odczuwać, że na nowo "wychodzi".
Z uporczywą opryszczką można i należy walczyć. Jeżeli są częste nawroty , może to sugerować poważniejsze problemy z odpornością. Na pierwszą wizytę warto wykonać badania; morfologia z rozmazem, poziom żelaza i ferrytyny, TSH, Anty TPO, GOT, GPT.
Po wykluczeniu przeciwwskazań - jest możliwe ustalenie terapii, która powinna dać poprawę odporności przeciwwirusowej , a co za tym idzie brak lub dużo rzadsze nawroty. Pozdrawiam. Katarzyna kowalska-Górska