Okolo 1.5 miesiąca temu zmarla moja ciocia z którą byłam zrzyta,a od około 4 tygodni często snia mi

4 odpowiedzi
Okolo 1.5 miesiąca temu zmarla moja ciocia z którą byłam zrzyta,a od około 4 tygodni często snia mi sie moja zmarla mama,zmarla babcia i zmarla ciocia.Dlaczego tak jest?Boję się zasypiać, że znowu mi się przyśnia.Prosze o poradę. Dziekuje
Witam. Być może jest to reakcja na stratę i obawa przed kolejnymi. Czasem boimy się zasypiać chociażby dlatego żeby nie konfrontować się we śnie z emocjami, które trudno nam wyrazić w trakcie dnia. Być może warto skorzystać chociażby z doraźnego wsparcia specjalisty żeby nauczyć się w bezpieczny sposób przyjmować i rozumieć swoje emocje. Angelika Urban, pozdrawiam

Dzień dobry,
Sny w których pojawiają się zmarłe osoby mogą stanowić element procesu żałoby po stracie. Jeżeli jednak czuje Pani w związku z tym niepokój zachęcam do kontaktu ze specjalistą, który może udzielić Pani wsparcie i pomoc w przejściu przez żałobę.
Pozdrawiam,
Marta Zwierzchowska
Dzień dobry, bardzo mi przykro z powodu Pani straty. Umysł nawet podczas snu intensywnie pracuje, podświadomość dochodzi do głosu silniej niż za dnia. W wyniku straty często człowiek potrzebuje przejść żałobę, jeśli jednak niepokoją Panią owe sny i zaburzają rytm snu, warto udać się na krótkoterminową terapię w celu przepracowania silnych emocji. Może hipnoterapia, by na jawie połączyć się z tym, co daje o sobie znać we śnie? Pozdrawiam i zapraszam,
Sugeruję wizytę: Hipnoza - 370 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Przeżywa Pani żałobę po utracie bliskiej osoby, w trakcie procesu żałoby mogą pojawić bardzo różne emocje, które "przerabia" Pani także w snach. Po utracie boimy się kolejnych utrat, tęsknimy za marłą osobą, złościmy się, nie dowierzamy...
Proponuję wizytę u psychoterapeuty, żeby mogła Pani lepiej zrozumieć to, co się aktualnie dzieje. Pozdrawiam. Agnieszka Gałańczuk