Witam, mam nadwrażliwość zęba spowodowaną odsłonięciem szyjek zębowych, dość często pobolewają mnie nerwy i ból promieniuje. Stosuję paste sensodyne i płyn elmex, ale ostatnio już jakby nie za bardzo to działa na mnie. Zastanawiam się nad likwidacją zęba, byłem z tym bólem u 3 dentystów i wydalem 1500 zł, a ból nadal został. Co najlepiej zrobić w takiej sytuacji?
Witam, przy takim długotrwałym bólu potrzebna jest dokładna diagnostyka, czy ból zęba jest spowodowany nadwrażliwością, czy może jednak stanem zapalnym.
Nadwrażliwość bardzo łatwo wyeliminować stosując specjalistyczny materiał z fluorem, który zamknie kanaliki zębinowe. W 90% pacjenci odczuwają natychmiastową ulgę. Zabieg może być wykonany tylko przez lekarza w gabinecie, gdyż materiały nie są dostępne do użytku domowego.
W przypadku braku poprawy należy diagnozować przyczynę: czy jest to stan zapalny wewnątrz zęba czy neuralgia albo inna przyczyna dotycząca nerwów.
Z Poważaniem B. Walczak

Witam, żeby dać Panu dokładną diagnozę, zapraszam na wizytę do gabinetu. Musiałbym ocenić, czy na wysokości szyjek zębów nie ma Pan już ubytków i jeśli takie występują to jak głębokie są - czy kwalifikują się do leczenia zachowawczego czy endodontycznego.

dr n. med. Joanna Ziółkowska
dr n. med. Joanna Ziółkowska
Stomatolog, Lekarz medycyny estetycznej, Protetyk
Szczecin
Witam! Nadwrażliwość szujek zębów jest najczęściej spowodowana ich odsłonięciem. Wówczas odczuwamy ból na ciepło, zimno, dotyk. kwaśne lub słodkie odczyny pokarmów. Metodą bardzo skuteczną jest pokrycie obnażonych miejsc materiałem kompozytowym oraz profesjonalny zabieg fluoryzacji po zakończeniu leczenia. Absolutnie w/w objawy nie są wskazaniem do usunięcia tych zębów. Pomocne są również odpowiednie pasty do zębów i płukanki. Powinna Pani być pod stałą opieką lekarza stomatologa w celu leczenia i doboru odpowiednich środków higieny jamy ustnej. Nie ma mowy o usuwaniu takich zębów.
Pozdrawiam serdecznie.
Joanna Ziółkowska

Specjaliści w zakresie leczenia: nadwrażliwość zębów

Stanisław Pabis

Stanisław Pabis

Stomatolog

Rzeszów

Ewa Duraj

Ewa Duraj

Stomatolog

Białystok

Lidia Krawczyńska

Lidia Krawczyńska

Stomatolog

Rzeszów

Jacek Sumara

Jacek Sumara

Stomatolog, Protetyk

Modlniczka

Marek Witkowski

Marek Witkowski

Stomatolog, Chirurg

Kraków

Elżbieta Warzecha

Elżbieta Warzecha

Stomatolog

Wrocław

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 4 pytań dotyczących usługi: nadwrażliwość zębów

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.