Od wielu lat nie byłem u dentysty i chciałbym w końcu wyleczyć zęby, wyprostować oraz oczyścić (skal

4 odpowiedzi
Od wielu lat nie byłem u dentysty i chciałbym w końcu wyleczyć zęby, wyprostować oraz oczyścić (skaling, piaskowanie, lakowanie, wybielanie). Mam próchnicę na wielu zębach, na niektórych małe dziurki, poza tym zęby są krzywe, żółte i matowe. Jaka jest kolejność leczenia? Oraz - czym wypełniać zęby, by było bezpiecznie? Słyszałem, że wypełnienia amalgatowe są bardzo szkodliwe i należy używać tzw "białej żywicy".
Dzień dobry, leczenie zaczyna się od skalingu, potem leczenie zachowawcze, potem wybielanie ,a następnie ortodoncja, implanty, protetyka. Niekiedy jest możliwość wyrównania zgryzu w trakcie leczenia zachowawczego (odbudowy zębów), ale o tym zadecyduje lekarz na podstawie badania wewnątrzustnego i zdjęcia pantomgraficznego. Co do wypełnień odchodzi się już od wypełniania ubytków amalgamatem ,ze względu na zawartą w nich rtęć. Wypełnienia są kompozytowe, a onlay/inlay może być z porcelany. Pozdrawiam dr Kręcisz
Sugeruję wizytę: Badania stomatologiczne
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

. Witam, Najpierw oczyscić, potem wyleczyc próchnicę, następnie sprawdzić zgryż - i wyprostować albo licókami/koronami albo aparatem ortodontycznym. Co do materiałów to jest ich wiele a użycie zależne od zasobnośći kieszeni i wskazania- od kompozytów (białych plomb ) do małych wypelnień (maxymalnei dwupowierzchniowych) po onlaye, półkorony, korony, itd. Zapraszam na konsultację i plan leczenia.Pozdrawiam
AWOJCIk
Dzień Dobry.

Kolejność wg klasycznego wzorca to--diagnostyka, planowanie, czyszczenie, leczenie ubytków, ew leczenie ortodontyczne, uzupełnienie braków< korony, mosty, implanty> , wizyty kontrolne/podtrzymujące efekt leczenia do ustalenia częstotliwość.
Wymiana amalgamatów nie zawsze jest konieczna.
Oczywiście szczegóły u lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam z Katowic
Witam zalecam aby udał się pan do stomatologa który na pierwszej wizycie przeprowadzi badanie wykona najprawdopodobniej zdjęcia i przedstawi panu wstępny plan leczenia . Zdecydowanie nie zalecam wypełnień amalgamatowych ze względu na ich wątpliwa trwałość i jakość