Od wielu lat borykam się z problemem (zacinania się).. nie byłam nigdy u żadnego specjalisty. Gdy ch

6 odpowiedzi
Od wielu lat borykam się z problemem (zacinania się).. nie byłam nigdy u żadnego specjalisty. Gdy chce coś komuś opowiedzieć, zaczynam opowiadać i po chwili nie umiem wydusić z siebie danego słowa. Tak jakbym go nie umiała powiedzieć, dusze się. Idąc do sklepu Pani pyta co podać a ja się zestresuje i znów nie umiem nic powiedzieć, łapię oddech.. Zwykły tekst przez mikrofon (pracownik proszony) nie potrafię powiedzieć. Nie wiem co mam ze sobą zrobić. Meczy mnie to bardzo. Mam 21 lat a boje się podejść do człowieka.
Dzień dobry,
Trudności w mówieniu, o których Pani pisze mogą wskazywać np. na logofobię czyli na trudności lub nawet strach przed mówieniem. Proszę się udać na konsultację do logopedy, psychologa, którzy mogą ocenić podłoże problemu. Czy w warunkach domowych też jest trudność czy nie?, czy w wypracowanych sytuacjach jest problem czy też go nie ma?
Życzę powodzenia i serdecznie pozdrawiam:)

Konsultacja logopedyczna u specjalisty zajmującego się niepłynnością mowy to dobry początek - po przeprowadzeniu wywiadu, ocenie mowy jak i pracy aparatu fonacyjnego zapewne zaleci jakieś ćwiczenia lub zasugeruje konsultację u np.: psychologa. Pozdrawiam
Dzień dobry, proszę poszukać w swojej okolicy dobrego logopedy - najlepiej takiego, który pracuje z dorosłymi, posiada wiedzę psychologiczną i specjalizuje się w terapii jąkania. Możliwe, że będzie potrzebna praca zarówno z logopedą, jak i psychoterapeutą. Zachęcam, żeby nie odkładać tego na później. Im szybciej zacznie Pani terapię, tym lepiej. Powodzenia!
Szanowna Pani!
Objawy, które Pani opisała wskazują na logofobię. Rozwinął się u Pani lęk przed mówieniem. Ma Pani 21 lat, cale zycie przed Panią. Najwyzszy czas zmienić swoj los na lepsze! Prosze poszukac specjalisty a standardową terapię mowy polecam dopełnić terapią czaszkowo krzyżową, cranio sacralną, ktora przynosi bardzo duzą ulgę w niwelowaniu tego typu problemów. Najważniejsze jest podjąć decyzję! Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w terapii!
Witam jestem neurologopedą pracującym z niepłynnością mowy u osób dorosłych. Może w obecnej sytuacji warto skorzystać z terapii on line? To może pomóc przełam logofobie.
Zgadzam się z Panem Tomaszem. Nie ma na co czekać. Proszę zgłosić się do specjalisty od zaburzeń płynności mowy, jąkania. Zapraszam na konsultację online. Życzę przede wszystkim wytrwałości jeśli rozpocznie Pani terapię. Pozdrawiam Monika Pawelska-Smak neurologopeda