Od tygodnia mam problem ze snem .Na początku budziłem się o godzinie 6 ,następnie po 3,2,1 godzinie

3 odpowiedzi
Od tygodnia mam problem ze snem .Na początku budziłem się o godzinie 6 ,następnie po 3,2,1 godzinie od zaśnięcia ,potem szedłem dalej spać ale sen nie był trwały . Podczas tych przebudzeń biło mi bardzo serce i bałem się że jestem chory na schizofrenię(od ponad tygodnia czytam o tej chorobie , objawy ,historię pacjentów ,i obawiam się że jestem chory).W ostatnich dniach ciężko mi wstać rano , raz mam dobry humor (gdy jestem z kimś ,rozmawiam) raz zły (myślę że jestem chory ) .Wczoraj wieczorem miałem dobry humor , uczyłem się , nagle dopadła mnie taka obojętność i wyszedłem na miasto gdzie czułem się tak nieswojo , nic mnie nie interesowało .Po dwóch godzinach wróciłem do akademika , i dzięki śmiesznym filmikom i rozmowie z chłopakami z pokoju wrócił mi humor .
Witam, można by się zastanowić skąd taki lęk, czy są jakieś zaległości po poprzednim semestrze, czy myśli które nie pozwalają się skupić? Skąd lęki o chorobie i czemu akurat takiej? Tak jakby ciężko było odzyskać równowagę, być może jest to przejściowe a może coś poważnego się dzieje. Zachęcam pana do konsultacji z psychoterapeutą, żeby to sobie poukładać. Pozdrawiam serdecznie
Ewelina Włodarz - Zając

Dzień dobry Panu
Myślę, że dobra wiadomość jest taka, że potrafi Pan wrócić do normalnego stanu, humoru. To bardzo ważna umiejętność.
Jak pewnie Pan wie sen to podstawa regeneracji. Wybudzanie się nad ranem z innych powodów niż choroba fizyczna, to pierwsza oznaka tego, że doświadczamy stanu, z którym sobie psychicznie nie radzimy. Z opisu Pana można się domyślać, że to lęki, w tym lęk przed zachorowaniem na poważną chorobę.
Czymś naturalnym jest, że szukamy odpowiedzi na pytanie co się z nami dzieje. Myślę, że lekarz psychiatra to najbardziej kompetentna osoba, żeby na takie pytanie odpowiedzieć. Myślę, że lekarz byłby w stanie fachowo ocenić sytuację i tym samym rozwiać Pana wątpliwości.
Życzę odwagi pójścia do lekarza oraz jak najczęstszych momentów humoru i wewnętrznego spokoju.
Pozdrawiam serdecznie
Witam serdecznie, przedstawiony przez Pana temat może mieć różne podłoże. Czytanie w internecie i dopasowywanie diagnoz zdecydowanie jest niewskazane.
Najlepiej spotkać się z psychoterapeutą, który pomoże Panu przyjrzeć się problemowi, który stanowi źródło Pana niepokoju. Serdecznie pozdrawiam i zapraszam