Od tygodnia chodzę na rehabilitację kręgosłupa. Mam skoliozę oraz przepuklinę. Zabiegi to solux i wy

2 odpowiedzi
Od tygodnia chodzę na rehabilitację kręgosłupa. Mam skoliozę oraz przepuklinę. Zabiegi to solux i wyciąg. W domu ćwiczę codziennie zgodnie z zaleceniami fizjoterapeuty. Przez pierwsze 3 dni była niewielka prawa, przez kolejne 4 zaczęłam czuć się gorzej. Jednego dnia nie mogłam wytrzymać bez tabletek przeciwbólowych a w nocy spałam 2 godz. Kolejnego dnia zrezygnowałam z zabiegów i poszłam na masaż. Po nim również czuje się gorzej. Proszę o informację czy takie złe samopoczucie po zabiegach może trwać tak długo czy coś jest nie tak? Czy mogę nie mieć w ogóle efektów leczenia? Lekarze (ortopeda, neurolog i neurochirurg) zgodnie stwierdzili, że operacja nie jest potrzebna a rehabilitacja mi pomoże. Jestem załamana, jak wygląda leczenie. Przed bolało mnie i męczyło, ale chodziłam do pracy i spałam w nocy. W tej chwili nie mogę normalnie spać, w pracy również wzięłam wolne.
dzień dobry, skolioza jeżeli jest istotna to jest leczona w wieku szkolnym a nie w wieku dorosłym.... zabiegami fizykalnymi nie leczy się przepuklin... solux tylko łagodzi objawy a nie leczy problemu...tabletki początkowo paracetamol, potem p/zapalne ale przez okres 7-10 dni, a nie kilka tygodni... proszę zgłosić się do fizjoterapeuty specjalizującego się w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa w swoim mieście... leczenie polega na bardzo dokładnym wywiadzie i badaniu przedmiotowym, a na ich podstawie dobiera się procedury lecznicze... leczymy ruchem, terapią manualną, metodami terapeutycznymi a nie masażami czy soluxem.... pozdrawiam :)

Dzień dobry, fizjoterapia skoliozy w wieku dorosłym będzie miała cel głównie poprawy jakości życia i przeciwdziałania dolegliwościom bólowym. Jej przebieg jest silnie uzależniony od indywidualnych cech skrzywienia, dlatego po informacjach zawartych w pytaniu nie da się jednoznacznie powiedzieć co konkretnie należy wykonywać. Popieram przedmówcę, aby udać się do fizjoterapeuty specjalizującego się w terapii skolioz, pracującego specyficznymi metodami skierowanymi stricte na terapie skrzywień kręgosłupa.
Pozdrawiam, Dorota Terlicka