Od tygodnia boli mnie szczęka z lewej strony, nie było żadnego urazu oraz uderzenia w to miejsce. Bo
6 odpowiedzi
Od tygodnia boli mnie szczęka z lewej strony, nie było żadnego urazu oraz uderzenia w to miejsce. Boli przy jedzeniu i przy ruchach szczęki. Co to może być? Do jakiego lekarza się zgłosić? Zęby w tym miejscu też nie bolą i nie wiem co z tym fantem zrobić? Gdzie szukać pomocy czy czekać aż samo przejdzie?
Dzień dobry. Domyślam się, że chodzi o szczękę dolną - czyli żuchwę. Jeżeli ból utrzymuję się i nie ma tendencji do ustępowania należy bezzwłocznie udać się do stomatologa. Nawet, gdyby ból ustąpił warto znaleźć jego przyczynę. Ból podczas ruchów szczęki dolnej może być ściśle powiązany ze stawem skronowo-żuchwowym (zawiasy, które umożliwiają poruszenia szczęką dolną) lub mięśniami żucia. Niestety bez dodatkowych informacji, badania stomatologicznego + ewentualnego badania RTG nie można postawić diagnozy i rozpocząć leczenia. Polecam wizytę u stomatologa.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podejrzewam,że są zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych.Wskazane wykonanie zdjęcia panoramicznego oraz bocznego,a następnie szyny relaksacyjnej.

Proponuję jednak wizytę w gabinecie stomatologicznym. Prawdopodobnie konieczne będzie poszerzenie diagnostyki o rtg. Prawdopodobnie objawy spowodowane są zmianami w stawie skroniowo- żuchwowym. Jednak dopiero dokładne badanie przez lekarza pomoże postawić odpowiednią diagnozę i wdrożyć leczenie.

Zalecam jak najszybszą wizytę u stomatologa - przyczyną dolegliwości mogą być zaburzenie w stawie skroniowo-żuchwowym lub stan zapalny związany z utrudnionym wyrzynaniem zęba mądrości.

Należy zgłosić się na wizytę u stomatologa, najlepiej takiego, który specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu schorzeń związanych ze stawami skroniowo-żuchwowymi.Pozdrawiam

Jeżeli stomatolodzy nie znajdą przyczyny dolegliwosci należy pomyśleć o tzw atypowych bólach twarzy lub bólach mięśniowo-powięziowych.
Ból może powodować neuralgia trójdzielna, ale w tym krótkim opisie za mało danych by stawiać diagnozę.

Eksperci

Dorota Siemińska-Puciato

Dorota Siemińska-Puciato

Anestezjolog

Warszawa

Marek Trzensiok

Marek Trzensiok

Ortodonta, Specjalista medycyny estetycznej, Stomatolog

Zabrze

Justyna Talmont

Justyna Talmont

Stomatolog

Warszawa

Katarzyna Leśniowska

Katarzyna Leśniowska

Stomatolog, Specjalista medycyny estetycznej

Wrocław

Beata Dronzikowska-Zając

Beata Dronzikowska-Zając

Ortodonta

Warszawa

Agnieszka Lisiecka

Agnieszka Lisiecka

Neurolog

Poznań

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 2 pytań dotyczących usługi: ból twarzy

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.